Pogoń Szczecin przegrała w sparingowym spotkaniu rozgrywanym we Wronkach ze Śląskiem Wrocław 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Kamil Biliński. Mecz mimo dwóch drużyn z Ekstraklasy mocno rozczarował.

Początek spotkania rozgrywany był w bardzo spokojnym tempie. Pierwszą szybszą akcję zaprezentowali nam Portowcy dopiero w 10. minucie. Ostre dośrodkowanie Lewandowskiego w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Śląska, a po rzucie rożnym okazję do uderzenia głową miał Fojut, ale nie trafił czystko w piłkę. Po kwadransie dobrym odbiorem piłki popisał się Delev, który przekazał ją Nunesowi, a ten pięknie w uliczkę wypuścił Gyurcso. Węgier został powalony w polu karnym, ale niestety Frączczak nie wykorzystał rzutu karnego. W odpowiedzi z bardzo daleka Słowika próbował zaskoczyć Grajciar, ale piłka minęła minimalnie bramkę. Chwilę później strzelał Morioka, ale również  nie zmusił do interwencji Słowika. W końcówce Delev wygrał jeszcze pojedynek z Pawelcem, ale przy podaniu stracił pechowo równowagę.

Na początku drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Delev, ale dobrze ustawiony był bramkarz Śląska Wrocław. Tempo znowu nie powalało na kolanach, a wszechobecny upał pogarszał tylko sprawę. Chwilę później niesamowity strzał z powietrza oddał Kiełb, ale świetnie w bramce Kudła. Po godzinie trener Moskal przeprowadził sporo zmian, ale gra Pogoni za bardzo nie przyspieszyła. W 80. minucie indywidualną akcją w środku pola popisał się Alvarinho. Piłka ostatecznie trafiła do Bilińskiego, który dobrze przepchnął się w polu karnym Pogoni i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 0:1

0:1 Kamil Biliński 80’

Pogoń Szczecin: Słowik (46’ Kudła) – Frączczak (69’ Obst), Fojut (69’ S. Murawski), Czerwiński, Lewandowski (60’ Matynia) – Delev (69’ Listkowski), Matras (46’ Piotrowski), R. Murawski (60’ Kort), Nunes (77’ Chouwer), Gyurcso (69’ Kitano) – Zwoliński (46’ Rudol)

Śląsk Wrocław w pierwszej połowie: Pawełek – Zieliński, Celeban, Dvali, Kokoszka, Pawelec - Grajciar, Gosztonyi, Alvarinho, Morioka - Mervo