Aktualności

Pogoń Szczecin oficjalnie poinformowała o zakontraktowaniu Jakuba Bartkowskiego. 27-letni boczny obrońca związał się z Pogonią Szczecin umową na dwa i pół roku z opcją przedłużenia.


Boki obrony to jedne z newralgicznych punktów w składzie Pogoni Szczecin. O miejsce na prawej stronie obrony rywalizowali do tej pory David Niepsuj z Davidem Stecem. Z jakością bywało różnie, a co gorsza, przytrafiały się kontuzje. Bartkowski ma dać drużynie więcej jakości.

Jakości i możliwości, bo piłkarz równie dobrze może występować na lewej stronie obrony. Dobrze radzi sobie w grze obiema nogami i w ostatnim roku był ważnym punktem w zespole Wisły Kraków. W drużynie Macieja Stolarczyka był podstawowym zawodnikiem, jednym z tych, od których rozpoczynano ustalanie składu na kolejne ligowe mecze.

Bartkowski w Krakowie spędził dwa i pół roku. Dariusz Wdowczyk nie stawiał na niego. Najwięcej grał u dwóch ostatnich szkoleniowców czyli Joana Carillo i Macieja Stolarczyka.

Piłkarz może dać Pogoni więcej możliwości przy rozgrywaniu stałych fragmentów gry. Tak właśnie strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie w meczu przeciwko... Pogoni Szczecin. W listopadzie 2017 roku wykorzstał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał golkipera Dumy Pomorza. Co ciekawe, był to pierwszy mecz w roli trenera Pogoni dla Kosty Runjaica.

- Pierwszym celem jest przekonać do siebie trenera. Później grać, reprezentować Pogoń i zwyciężać - mówił piłkarz zaraz po podpisaniu kontraktu. Mocno życzymy aby tak właśnie było.

Jakub Bartkowski, Video no 3, Seasons 16/17 and 17/18, Right&Left Back from Football Business Group on Vimeo.

Jakub Bartkowski, Video no 4, Season 17/18, Right&Left Back from Football Business Group on Vimeo.

Jakub Bartkowski, Video no 5, Season 18/19, Right&Left Back from Football Business Group on Vimeo.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/fot. wislakrakow.com
Wyświetleń: 4262

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...