Aktualności

Pogoń Szczecin SA poinformowała we wtorek, że na testy do duńskiego klubu FC Nordsjælland pojechał Marcin Listkowski. Duńczycy piłkarzem zainteresowani są już od dłuższego czasu.


Poprzedni sezon był bardzo udanym okresem dla popularnego "Listka". Wychowanek Lecha Rypin jako osiemnastolatek zaliczył 24 spotkania w Ekstraklasie w drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Do tego był kapitanem kadry narodowej do której był regularnie powoływany. Do swojego dorobku dopisał też srebrny medal Centralnej Ligi Juniorów. Wszystko to sprawiło, że zwrócił na siebie uwagę klubów zagranicznych.

FC Nordsjælland już latem złożyło za młodego piłkarza konkretną ofertę transferową. Wtedy jednak klub ją odrzucił.

W obecnym sezonie Listkowski nie grał w pierwszym zespole już tak wiele. Mimo to przedstawiciele FC Nordsjælland są nadal nim mocno zainteresowani. Duński klub słynie z promowania młodych piłkarzy. Jest to klub o najniższej średniej wieku w Europie grający w najwyższej klasie rozgrywkowej swojego kraju.

Wtedy Listkowskiego nie było trudno namówić do pozostania. Grał i miał szansę rozwoju. Teraz może być o to zdecydowanie trudniej.

Latem z tego klubu, do którego dziś wyjechał Marcin Listkowski, do Borussii Dortmund sprzedany został osiemnastolatek Emre Mor, za bagatela 9,75 miliona euro.

Listkowski będzie miał okazję przebywać w Danii do niedzieli. Zostanie sprawdzony w grze kontrolnej przeciwko Hansie Rostock. Następnie FC Nordsjælland podejmie decyzję czy będzie ponownie zainteresowane wykupieniem Marcina Listkowskiego. Patrząc jednak na determinację klubu w staraniach o młodego piłkarza Dumy Pomorza wydaje się to tylko kwestią czasu.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6965

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...