Aktualności

Dokładnie za miesiąc 10 lutego rozegrane zostaną pierwsze mecze 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. Co wydarzyło się od ostatniej kolejki w klubach naszej ligi?


Wszystkie kluby wznowiły już przygotowania do rundy wiosennej. Najwcześniej zaczęli Portowcy i zawodnicy Arki Gdynia.

Arka Gdynia

Z Arki jeszcze żaden zawodnik nie odszedł. Mówi się głośno, że klub chętnie wymieniłby Dariusza Zjawińskiego na piłkarza, który da więcej liczb w ofensywie. W kierunku do klubu przywędrował Dariusz Formella, wychowanek Arki, który został wypożyczony z Lecha Poznań. To z pewnością solidne wzocnienie zółto-niebieskich.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

W Niecieczy spokój. Brak na ten moment jakichkolwiek spekulacji transferowych. Tylko kilka dni żyła plotka, że klub z Niecieczy będzie próbował namówić do gry u siebie Mateusza Matrasa, ale sprawę uciął trener Czesław Michniewicz w rozmowie z Michałem Trelą z Przeglądu Sportowego mówiąc, że w klubie mają odpowiednią liczbę zawodników na tę pozycję.

Cracovia

Drużyna Jacka Zielińskiego pozyskała jak do tej pory jednego zawodnika. Jest nim Jaroslav Michalik, który ostatnio grał w Slavii Praga. Jeśli wierzyć bardziej zorientowanym dziennikarzom, może on być znaczącym wzmocnieniem linii pomocy. Na ten moment żaden z piłkarzy nie odszedł z klubu.

Górnik Łęczna

Tutaj podobnie jak w Niecieczy. Cisza i spokój. Brak ruchów na ten moment.

Jagiellonia Białystok

Zespół lidera Ekstraklasy za cel stawia sobie to, aby nie osłabić dotychczasowej kadry zespołu. Na ten moment się to udaje, żaden z piłkarzy z klubu jeszcze nie odszedł. Do zespołu dołączył Łukasz Sekulski, który ostatnio był wypożyczony do Korony Kielce. W klubie na testach przebywa też kilku obcokrajowców.

Korona Kielce

Po stronie ubytków dwa znaczące nazwiska. Sekulski i Małkowski. To właśnie brak porozumienia z doświadczonym bramkarzem może być największym zaskoczeniem. Do tego klub myśli o zakończeniu współpracy z Gostomskim. Wtedy w klubie pozostałby jedynie Michal Pesković. Ciekawie może być w Kielcach w najbliższtch dniach.

Lech Poznań

W grodzie Przemysława spory ruch. Z zespołem pożegnał się Paulus Arajuuri, którego kontrakt wygasł i przeniósł się do Danii. Na wypożyczenia powędrowali młodzi: Formella, Gumny i Jóźwiak. Kolejorz potwierdził już jeden transfer. Nowym zawodnikiem klubu został Rumun Mihai Radut. To bardzo dobry skrzydłowy. Dziś klub ma poinformować o pozyskaniu lewego obrońcy. Według mediów będzie to Wołodymyr Kostewycz z Karpaty Lwów.

Lechia Gdańsk

W zespole Piotra Nowaka na ten moment względny spokój, zupełnie inaczej niż w poprzednich okienkach transferowych. Z nieudanego wypożyczenia do zespołu wraca Michał Mak. Z zespołem pożegnać się mogą Martin Kobylański, Michał Chrapek, Rafał Janicki i Vanja Milinković-Savić.

Legia Warszawa

Po stronie ubytków w drużynie Mistrza Polski dwa uznane nazwiska - Nikolić, Król Strzelców poprzedniego sezonu i Bereszyński, którego forma w ostatnim sezonie znacznie poszła do góry. Po stronie zysków reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk, Nigeryjczyk Daniel Chima Chukwu i młody węgierski talent Dominik Nagy.

Piast Gliwice

Latal na ten moment sięga po obcokrajowców znających naszą ligę. Z zespołem związali się już Michal Papadopulos z Zagłębia Lubin i Stojan Vranjes, który wcześniej grał w Lechii, a ostatnio w Legii. Po stronie strat Gotal i Musiolik, którzy nie byli znaczącymi postaciami w klubie.

Ruch Chorzów

W niebieskiej części Śląska tragedia. Kiepska sytuacja ligowa pogorszyła się po odjęciu 4 punktów za nieprawidłowości finansowe. Kara ta może powiększyć się o kolejne 4 punkty jeśli klub nie spłaci zaległości. Do tego zakaz transferowy i brak Piotra Ćwielonga, który zdecydował się odejść z klubu. Oj ciężka wiosna przed Chorzowianami...

Śląsk Wrocław

Tu na ten moment jedna i poważna zmiana. Trener Urban zastąpił na tym stanowisku Rumaka. Potwierdzone transfery? Brak.

Wisła Kraków

Z zespołem pożegnał się Richard Guzmics, który wybrał kontynuowanie kariery w Chinach. Po stronie zysków? Ciężko na ten moment nazwać to zyskiem, ale klub zatrudnił trenera z Hiszpanii, który ostatnio był bez pracy, a wcześniej prowadził tam kluby czwartoligowe...

Wisła Płock

W Płocku usilnie szukają napastnika. Wśród potencjalnych wzmocnień wymienia się Piotra Parzyszka, Oskara Zawadę czy Mateusza Piątkowskiego. Z zespołem pożegnał się Witalij Hemeha, który jesienią był ważnym ogniwem zespołu.

Zagłębie Lubin

W Lubinie też względny spokój. Najwięcej mówi się o odejściu młodego Jarosława Jacha, jednak jeśli wierzyć mediom to klub odrzucał już oferty warte ponad milion euro pochodzące z Francji.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 3337

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...