Aktualności

Już jutro Pogoń Szczecin na własnym stadionie podejmie Legie Warszawa. Spotkanie zapowiada się wyśmienicie.


Wszyscy sympatycy granatowo-bordowych mają powody do zadowolenia, bo dawno nie mieliśmy okazji oglądać tak grającej Pogoni. Zespół gra efektownie, a do tego efektywnie. Wielu ekspertów podkreśla to, że Portowcy prezentują aktualnie najlepszą piłkę w Ekstraklasie. Nie ma jednak mowy o spoczywaniu na laurach. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia.

- Znajdujemy się w dobrej formie. Osiągnęliśmy dobre wyniki i pokazaliśmy ładną grę. Mecz z Legią to zawsze coś szczególnego. Bez wątpienia, jest to największy klub w Polsce, z największym budżetem. To też zespół z najlepszą kadrą. Legia zawsze, niezależnie od miejsca w tabeli i gdzie gra - jest faworytem. Jesteśmy pełni szacunku, ale mamy swoje atuty i zrobimy wszystko, żeby wraz z naszymi kibicami sprawić niespodziankę - powiedział w środę Kosta Runjaic.

"Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" - Wydaje się, że Portowcy wzięli sobie to powiedzenie do serca. Ostatnie trzy spotkania na Stadionie im. Floriana Krygiera to wygrane Portowców. Łącznie jednak Pogoń nie przegrała w Szczecinie od 25 sierpnia. Ponad 74 dni bez porażki na własnym obiekcie.

Dodatkowo piątkowe starcie najprawdopodobniej obejrzy komplet publiczności. Największą liczbę widzów na meczu Pogoni w sezonie 2018/19, zgromadził niedawny mecz z Lechem Poznań - na trybunach zasiadło wówczas 8680 widzów. Aktualnie bilety zakupiło już ponad 10000 kibiców, co zwiastuje gorąco atmosferę na trybunach. "Wypełnione kibicami trybuny są rzadkim widokiem w Szczecinie i myślę, że nasi kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem i pociągnie naszą grę do przodu w trudnych momentach oraz da nam większą motywację." - Powiedział Łukasz Załuska.

Legia Warszawa w ostatnich kolejkach również prezentuje się znacznie lepiej niż na początku sezonu. Dodatkowo bilans pomiędzy Legią, a Pogonią znacznie przemawia za klubem ze stolicy. Obie ekipy rywalizowały ze sobą 106 razy. Aż 69 razy lepsi okazywali się warszawiacy, a tylko 15 razy, że zwycięstwa cieszyli się Portowcy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jest to idealny moment na poprawe owych statystyk.

Czeka nas trudne spotkanie. Szczecinianie na własnym obiekcie zadowolą się tylko i wyłącznie kompletem oczek, a to zwiastuje wspaniałe widowisko i wiele emocji.

Przypuszczalny skład: Załuska - Matynia, Dvali, Walukiewicz, Niepsuj - Kowalczyk, Podstawski, Drygas, Majewski, Kożulj - Buksa.

14. kolejka Lotto Ekstraklasy
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
9 listopada, godz. 20:30
Stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Autor: Marcel Kozłowski
Żródło: własne
Wyświetleń: 2936

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...