Aktualności

Portowcy rozpoczęli we wtorek drugi mikrocykl treningowy, który ma przygotować zespół do poniedziałkowego meczu z Cracovią. Jednym z jego elementów będzie czwartkowy sparing ze Stilonem Gorzów.


Zawodnicy, którzy przebywali na zgrupowaniach kadr narodowych pewnie w środę i czwartek będą wracać do Szczecina. Być może trener Maciej Skorża będzie miał okazję przyjrzeć się kilku z nich.

Stilon Gorzów to zespół prowadzony przez doskonale znanego w Szczecinie Adama Gołubowskiego. Szkoleniowiec nie tak dawno pracował w Pogoni jako skaut oraz trener grup młodziezowych, drużyny Młodej Ekstraklasy czy też rezerw. W Gorzowie pracuje już znacznie ponad rok. Zatrudniony został do uratowania drużyny przed spadkiem do IV ligi. To się jednak nie udało, ale Gołubowski dostał szansę dalszej pracy z zespołem. I słusznie, bo już rok później zespół świętował awans do III ligi.

Aktualnie zespół z Gorzowa z zamjmuje siódme miejsce w swojej grupie trzeciej ligi. W jedenastu meczach zanotował pięć zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki.

W Stilonie występuje między innymi Abdul Moustapha Ouédraogo. 29-letni Iworyjczyk w sezonie 2013/2014 rozegrał w barwach Pogoni 15. spotkań w Lotto Ekstraklasie. Na swoim koncie ma też kilkanascie występów w zespole rezerw Dumy Pomorza.

Inne nazwiska, które mogą być znane kibicom Pogoni to Patryk Bednarski, Alan Błajewski, Filip Łaźniowski czy Łukasz Zakrzewski. Cała ta grupa trenowała i grała swego czasu w grupach młodzieżowych Pogoni Szczecin i rezerwach naszego klubu. W Stilonie występuje też Piotr Rymar, który zimą był testowany przez Pogoń, ale ostatecznie trener Kazimierz Moskal nie zdecydował się na pozyskanie tego piłkarza.

Dla tych kibiców, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie przeprowadzimy klasyczną, tekstową relację LIVE.

SPARING
Pogoń Szczecin - Stilon Gorzów
12.10.2017, godzina 16:30
stadion im. Floriana Krygiera

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2332

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...