• Zasłużona porażka w Płocku. Drużyna potrzebuje wstrząsu

Pogoń Szczecin przystąpiła do meczu z Wisłą bez kilku piłkarzy, którzy w ostatnich spotkaniach nie opuszczali wyjściowej jedenastki. Za kartki pauzować musiał Cornel Rapa, z powodu kontuzji nie zagrał Adam Frączczak, a osłabiony po chorobie na ławce usiadł Jakub Piotrowski.

Blisko pierwszego gola było w 9. minucie spotkania. Sytuacja Wisły Płock nie wyglądała groźnie, ale błąd popełnił Lasha Dvali i oko w oko z Załuską stanął Michalak. Górą był jednak golkiper Pogoni. Do siatki rywali jako pierwsi trafili jednak Portowcy. W 14. minucie świetnie na prawą stronę do wbiegającego Niepsuja podał Formella, a ten dośrodkował na nogę Drygasa, który będąc na piątym metrze nie dał szans Kiełpinowi. Gol dla Portowców był początkiem spokojniejszej gry Pogoni. Od tego momentu to zespół ze Szczecina częściej znajdował się przy piłce i konstruował akcje ofensywne. W 31. minucie mogło jednak dojść do wyrównania. Michalak po podaniu Vareli wbiegł w pole karne i zagrał piłkę obok wychodzącego Załuski. Na szczęście żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki, a futbolówka odbiła się od słupka. Więcej klarownych sytuacji w pierwszej części meczu już nie zobaczyliśmy.

Druga cześć meczu lepiej zaczeła się dla gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do wyrównania. Szymański zgarnął drugą piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał, którym nie dał szans Załusce. Siedem minut później gospodarze prowadzili już 2:1. Gola tym razem zdobył Piątkowski, który wpakował piłkę do bramki po strzale głową. Cała sytuacja zaczęła się od straty Gyurcso, który kilka sekund później opuścił boisko. Gra Pogoni wyraźnie siadła. Zespół Skorży nie potrafił skonstruować akcji ofensywnej. Kolejne minuty upływały, a w grze Pogoni nie było widać zaangażowania i wiary w odrobienie wyniku. Niewiele dały także przeprowadzone zmiany.Wisła kontrolowała przebieg meczu i udokumentowała to trzecim golem wprowadzonego w drugiej części meczu Arkadiusza Recy.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
0:1 Kamil Drygas 14'
1:1 Przemysław Szymański 53'
2:1 Mateusz Piątkowski 60'
3:1 Arkadiusz Reca 90'

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Sielewski, Łasicki, Stępiński - Michalak, Furman, Szymański (75' Reca), Varela (71' Kante), Merbashwili - Piątkowski

Pogoń Szczecin: Załuska - Niepsuj, Fojut, Dvali, Nunes - Formella, Hołota (46' Piotrowski), Drygas, Kort (72' Listkowski), Gyurcso (61' Delev) - Zwoliński

Żródło: własne/fot. Pogoń Szczecin SA