Jak co tydzień przygotowaliśmy dla was raport z boisk I i II ligi. Sprawdźcie sami jak poradzili sobie wypożyczeni z Dumy Pomorza gracze. Nie wszyscy zaliczyli ten weekend do udanych.

Raport rozpoczynamy od naszego rodzynka zza granicy. Niestety Mateusz Lewandowski po raz kolejny całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Jego Virtus Entella pokonała Catanie 2:0 i odskoczył od strefy spadkowej na 4 punkty.

Pochwalić się grą w pełnym wymiarze czasu w ostatniej kolejce I ligi mogą się pochwalić Jakub Czerwiński, którego Termalica pokonała Sandencję 3:0, a także Maciej Dąbrowski, który mógł świętować wygraną Zagłębia nad Bytovią 2:0.

Mecz od pierwszego gwizdka arbitra rozpoczął Jakub Bąk, który boisko opuścił w 77. minucie. Jego GKS Tychy uległ Miedzi Legnica 0:2. W przerwie spotkania w Świnoujściu na boisku pojawił się Dawid Kort, lecz jego wejście nie odmieniło gry Wyspiarzy, którzy ulegli Dolcanowi Ząbki 0:1.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Krystian Rudnicki, a jego GKS Katowice zremisował z Chojniczanką 1:1. Podobnie do Rudnickiego mecz z boku obejrzał Julien Tadrowski, którego Widzew bezbramkowo zremisował z gdyńską Arką.

Na boiskach drugoligowych wreszcie odblokował się Filip Kozłowski, który strzelił jedną z bramek w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Wisłą Puławy. Błękitni pokonali Kotwicę Kołobrzeg, a w jej barwach pełne spotkanie rozegrał Andrzej Kotłowski, w 67. minucie Oskar Fijałkowski zastąpił na boisku Kamila Zielińskiego.

Autor: Tomasz Smoter