Wykorzystując przerwę na mecz reprezentacji piłkarze Pogoni odwiedzili Wolin aby zmierzyć się w sparingu z miejscową Vinetą. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portowców 4:1 po golach Robaka, Nunesa, Danielaka i Janoty. Jedyne trafienie dla rywali zaliczył Adam Nagórski.

Przez pierwszy kwadrans to ambitni zawodnicy czwartoligowego zespołu mieli więcej okazji do strzelenia bramki.  Najwięcej problemów obrońcom ze Szczecina stwarzał Adam Nadgórski, który kilkukrotnie uderzał na bramkę Pogoni. Z każdą kolejną minutą to jednak Portowcy zaczynali coraz bardziej przeważać. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nunesa w 24. minucie wynik otworzył Marcin Robak. Chwilę przed przerwą konratak gości strzałem z bliskiej odległości po podaniu Rudola zakończył Nunes i było już 2:0 dla podopiecznych Jana Kociana.

Do drugiej połowy obydwa zespoły przystąpiły z wieloma zmianami. Na boisku został jednak najgroźniejszy zawodnik z Wolina – Adam Nadgórski, który w 58. minucie otrzymał dobre podanie ze środka pola, dobrze przyjął piłkę i po ograniu Wojciecha Golli pewnie umieścił ją w bramce Portowców. Jednak już chwile później kolejna akcja gości przyniosła bramkę, której autorem był Karol Danielak. Najlepiej w tym spotkaniu w barwach Dumy Pomorza prezentował się Michał Janota, który wielokrotnie napędzał akcję Pogoni. Były piłkarz Korony Kielce  uwieńczył swój występ w 75. minucie, kiedy to z kilku metrów wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Kamessa. Łotysz w końcówce miał jeszcze okazję na bramkę, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Vineta Wolin - Pogoń Szczecin 1:4 (0:2)
0:1 Marcin Robak 24"
0:2 Ricardo Nunes 43"
1:2 Adam Nagórski 58"
1:3 Karol Danielak 61"
1:4 Michał Janota 75"

Pogoń Szczecin: Janukiewicz (46" Kudła) - Rudol, Golla, Matras, Koj (46" Danielak) - Frączczak (46" Kun), Murawski (46" Walski), Rogalski (46" Akahoshi), Nunes, Janota - Robak (46" Kamess)

Żródło: własne/fot. Pogoń Szczecin SA