• Były słupki, poprzeczki, ale ze Śląskiem tylko remis

Pogoń Szczecin w pierwszym swoim meczu w tym sezonie na własnym stadionie remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1. Mimo wielu sytuacji, obijania słupka czy poprzeczki, podopiecznym Czesława Michniewicza nie udało się zdobyć w niedzielne popołudnie trzech punktów. Jedyną bramkę dla Portowców zdobył Łukasz Zwoliński.

Od początku spotkania wyraźnie przeważali Portowcy, którzy raz po raz atakowali na bramkę strzeżoną przez Mariusza Pawełka. W 6. minucie świetną okazję, aby wpakować piłkę do bramki po rzucie rożnym miał Frączczak, ale z ostrego kąta trafił tylko w poprzeczkę. Pierwsze zagrożenie ze strony Śląska to strzał z dystansu Machaja. Na posterunku był jednak Kudła i sparował piłkę na rzut rożny. W 23. minucie do bramki Pogoni trafił Pich, ale na szczęście sędzia podniósł chorągiewkę. Od razu odpowiedzieli podopieczni Czesława Michniewicza. Z lewej strony na 5. metr Lewandowski wycofał piłkę do Danielaka, ale jego strzał z największym trudem wybronił bramkarz Śląska. Bez wątpienia najgroźniejszym zawodnikiem ze strony gości w tym meczu był Pich, który jeszcze przed przerwą strzałem z 16 metrów sprawdził czujność Dawida Kudły.

Po przerwie Pogoń ponownie miała okazję wyjść na prowadzenie, ale najpierw strzał Zwolińskiego wylądował na słupku, a dobitka Murayamy wyszła poza boisko…  Chwilę później uderzał z dystansu Murawski, ale również obok bramki. W końcu, po godzinie gry, Portowcy wyszli na prowadzenie. Frączczak wrzucił piłkę z autu w pole karne gości, a tam dobrze przepchał się  Zwoliński, ośmieszył Celebana i strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. Dziesięć minut później Śląsk niestety wyrównuje… Szybki kontratak i dobre zagranie do Picha, który wychodzi sam na sam z Kudłą i pewnie umieszcza piłkę w siatce. Po straceniu bramki gra Pogoni wyraźnie straciła na intensywności. Praktycznie przez ostatnie 20 minut żaden z zespołów nie stworzył ani jednej klarownej sytuacji i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1:1

1:0 Łukasz Zwoliński 59’

1:1 Robert Pich 72’

Żółte kartki: Danielak (Pogoń)  Machaj (Śląsk)

Pogoń Szczecin: Kudła – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes – Danielak, Murawski, Matras, Małecki (63’ Przybecki), Lewandowski (46’ Murayama) – Zwoliński

Śląsk Wrocław: Pawełek –Dankowski (77’ Gecov), Celeban, Kokoszka, Pawelec – Machaj (56’ Kiełb), Hołota, Hateley, Pich (76’ Grajciar) , Paixao – Biliński