Portowcy zremisowali wyjazdowe starcie z Lechią Gdańsk 1:1 i wciąż są niepokonani w trwającym sezonie Ekstraklasy. Jedyną bramkę dla Pogoni strzelił nie kto inny, jak niezawodny Łukasz Zwoliński.

Pierwszą sytuację już w 4. minucie spotkania stworzyli sobie gospodarze. Dobra wymiana piłki między Milą, a Nazario i ten drugi szybko mógł wpisać się na listę strzelców. Na szczęście dla Kudły, pomocnik Lechii chybił. Dziesięć minut później gospodarze już prowadzili. Fatalna strata Murawskiego 30 metrów od bramki i szybko wykorzystali to podopieczni Jerzego Brzęczka. Piłkę przejął Borysiuk, odegrał do Buksy, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Kudłę. Próbowała odpowiedzieć Pogoń, a dokładniej Patryk Małecki, który wpadł w pole karne rywali, ale jego strzał obronił Marić. Kolejny atak Portowców i w końcu piłka wpadła do bramki. Zwoliński zdecydował się na strzał z 16 metrów, piłka jeszcze zahaczyła o obrońcę Lechii i zaskoczyła bramkarza. Rozochocili się podopieczni Czesława Michniewicza. Chwilę później uderzał Frączczak, ale piłka przeleciała obok okienka bramki Lechii. Przed samą przerwą Zwolak otrzymał świetne podanie od Murawskiego, ale napastnik Pogoni tym razem wysoko przestrzelił.

Od razu drugą połowę rozpoczął dobrym, prostopadłym podaniem Murawski, ale Janicki dobrze zablokował Zwolińskiego. Po rzucie rożnym okazję miał natomiast Czerwiński, ale minimalnie chybił. W 64. minucie Lewandowski pokonał Marica, ale niestety arbiter zasygnalizował spalonego i zawodnicy Pogoni nie mogli cieszyć się z prowadzenia. W odpowiedzi dobrą akcją popisali się gospodarze. Piłka dotarła do Wiśniewskiego, którego w ostatniej chwili zablokował ciałem Czerwiński. Druga połowa, wydaje się, że była słabsza od pierwszej. Portowcy momentami przeważali, ale ciężko było im stworzyć klarowną akcję. W końcówce z dystansu próbował jeszcze Matras, ale nie zmusił do interwencji Marica. Sędzia, po doliczeniu pięciu minut, zakończył spotkanie i Pogoń nadal jest niepokonana w tym sezonie Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:1

1:0 Adam Buksa 14’

1:1 Łukasz Zwoliński 23’

Żółte kartki: Czerwiński, Matras (Pogoń) Nazario, Maloca, Wiśniewski, Janicki (Lechia)

Pogoń Szczecin: Kudła – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes – Danielak (83’ Obst), Murawski, Matras, Małecki (73’ Murayama) Lewandowski (71’ Kun) – Zwoliński

Lechia Gdańsk: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Makuszewski (70’ Mak), Mila (58’ Wiśniewski), Borysiuk, Vranjes, Nazario – Buksa (32’ Kuświk)

Widzów: 11173