Portowcy zremisowali w Poznaniu z tamtejszym Lechem 1:1. Portowcy objęli prowadzenie po golu Marcina Robaka. Po przerwie wyrównał Szymon Pawłowski. Poniżej pomeczowe wypowiedzi trenerów.

Dariusz Wdowczyk (trener Pogoni Szczecin): Myślę, że obejrzeliśmy dobre widowisko. Sporo akcji. Pierwsza połowa należała do nas. Mieliśmy okazję do podwyższenia. W drugiej się broniliśmy, Lech naciskał i miał swoje okazje. Szkoda, że w przerwie musiał zejść Robak. Myślę, że z nim gra wyglądałaby inaczej. Walczyliśmy do końca i zdobyliśmy cenny jeden punkt. Chłopakom należą się brawa za dobre spotkanie. W bólu zdobyliśmy jeden punkt.

- Zagralismy pierwszą połowę bardzo agresywnie co kosztowało nas sporo sił. Lech to zespół, który potrafi atakować. Osłabienie wynikało z tego, że bardzo mocno weszliśmy w pierwszą połowę, która kosztowała nas sporo energii.

- Pierwszy mecz za Okuno. Ten pierwszy zawsze jest stresujący. Każdy chce wypaść bardzo dobrze i się zaprezentować z najlepszej strony. "Oko" ma czas aby zgrać się z zespołem.

- Marcin zgłosił uraz mięśnia dwugłowego. Musimy zrobić prześwietlenie aby dowiedzieć się więcej.

Krzysztof Chrobak (trener Lecha Poznań): Obawiałem się tego spotkania. Tak jak zapowiadałem, że może być to najtrudniejszy do tej pory mecz i tak się stało. Mają bardzo dobre stałe fragmenty gry co potwierdziło się w pierwszej połowie. Bramkę straciliśmy z akcji. Z drugiej połowy jestem zadowolony. Z determinacją walczyliśmy do końca. Mimo, że pojawiły się kontuzje to pozostali zawodnicy wzięli ciężar na siebie. Chciałem za to drużynie podziękować.