• Kanonada przy Pomarańczowej. Pogoń - Błękitni 6:0

W trzecim meczu sparingowym, piłkarze Pogoni rywalizowali z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. To jak do tej pory najwyżej notowany rywal Dumy Pomorza w meczach sparingowych. Portowcy mimo to nie dali szans swoim rywalom, wygrywając 6:0.

Pogoń dobrze i mocno weszła w mecz. Efektem była zdobyta bramka już w 8. minucie gry. Z lewej strony dośrodkowywał Nunes wprost na głowę Dwaliszwiliego i bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z siatki. 8 minut później było już 2:0. Najpierw Aka dograłdo Traore, który trafił w słupek. Do piłki dopadł jednak Dwaliszwili, który nie miał problemu ze zdobyciem gola. Szybkie prowadzenie nie zniechęciło Pogoni do kolejnych ataków, które skutek przyniosły już chwilę później. Z prawej strony na dośrodkowanie zdecydował się Frączczak, a piłkę do siatki skierował Nunes, który do asysty dołożył gola.

Druga połowa również rozpoczęła się od sporej przewagi Pogoni. Na gola przyszło czekać nam do 64. minuty meczu. Gyrcso wyciągnął bramkarza i podał na czystą pozycję do Zwolińskiego, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce. Chwilę później "Zwolak" strzelił drugą bramkę, tym razem wykorzystując podanie od Dawida Korta. W 74. minucie to właśnie Kort mierzonym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Błękitnych i Portowcy prowadzili już 6:0.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 6:0 (3:0)

1:0 Wladimer Dwaliszwili 8"
2:0 Wladimer Dwaliszwili 16"
3:0 Ricardo Nunes 23"
4:0 Łukasz Zwoliński 64"
5:0 Łukasz Zwoliński 66"
6:0 Dawid Kort 74"

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik (46" 66. Dawid Kudła) - 9. Adam Frączczak (46" 21.Sebastian Rudol), 3. Jarosław Fojut, 4. Jakub Czerwiński (46" 26. Sebastian Murawski), 33. Mateusz Lewandowski - ?. Ismael Kam Traore, 6. Rafał Murawski (46" 14. Miłosz Przybecki), 23. Mateusz Matras (46" 10. Dawid Kort), 27. Takafumi Akahoshi (46" 19. Jakub Piotrowski), 77. Ricardo Nunes (46" 7. Adam Gyurcso) - 11. Wladimer Dwaliszwili (46" 93. Łukasz Zwoliński)