Pogoń Szczecin pokonała w Zielonej Górze zespół UKP 2:0. Obie bramki dla młodych Portowców zdobył Sebastian Kowalczyk.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Portowcy mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Kilka okazji do zdobycia bramki miał Marcin Listkowski, ale brakowało mu szczęścia.

Pierwsza połowa była nieco nerwowa w naszym wykonaniu. Przeciwnik za wszelką cenę próbował nam przeszkadzać. W przerwie udało mi się „przeprogramować” chłopaków i zdecydowanie lepiej weszli w drugie 45 minut. Może jest mały niedosyt, ale wygrana bardzo cieszy – podsumował występ Paweł Cretti.

Po 10 minutach drugiej części gry było 2:0. Obie akcje wykończył Sebastian Kowalczyk. W 50. minucie lewym skrzydłem ruszyli Paweł Marczuk i Rafał Maćkowski. Ten drugi wypatrzył w polu karnym nieobstawionego Kowalczyka, który pewnie posłał piłkę obok bramkarza. Drugi gol padł po dośrodkowaniu z przeciwnej strony boiska. Listowski próbował sięgnąć dośrodkowania Błażeja Chouwera, czym zmylił bramkarza. Piłka odbiła się od golkipera i spadła pod nogi Kowalczyka. Pomocnik pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 2:0. Podwyższyć w końcówce mógł Listkowski, ale znów przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Podopieczni trenera Pawła Crettiego przerwali złą passę trzech meczów bez zwycięstwa i awansowali na 7. pozycję w tabeli. Za tydzień granatowo-bordowi zmierzą się z Arką w Gdyni, do której tracą jeden punkt.

UKP Zielona Góra – Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)