Pogoń Szczecin wygrała 1:0 w meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią w Gdańsku. Bramkę dla granatowo-bordowych zdobył Marcin Robak!

Groźny strzał jako pierwsi oddali piłkarze Lechii Gdańsk. W 6. minucie groźny strzał na bramkę Pogoni oddał Maciej Makuszewski, ale piłkę pewnie chwycił Janukiewicz. Dziesięć minut później Portowcy mogli wyjść na prowadzenie. Okuno dograł futbolówkę wzdłuż bramki do Rafała Murawskiego, ale jego strzał „z pierwszej piłki” znacznie minął bramkę Dariusza Treli. W 31. minucie meczu ładny, mocny strzał z dystansu oddał Adam Frączczak, lecz bramkarz biało-zielonych nie musiał interweniować, ponieważ futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Dwie minuty później świetną okazję mieli piłkarze z Gdańska, ale Radosław Janukiewicz wygrał pojedynek sytuacji sam na sam z Piotrem Wiśniewskim i końcami palców sparował piłkę na rzut rożny. Następnie bramkę dla zespołu trenera Dariusza Wdowczyka zdobył Marcin Robak. Napastnik Dumy Pomorza z dość ostrego kąta pokonał Dariusza Trelę strzelając pomiędzy jego nogami.

Tuż po przerwie Lechia mogła wyrównać. W 52. minucie Colak miał dogodną sytuację do pokonania Janukiewicza, ale uderzył bardzo niecelnie. Osiem minut później zespół trenera Dariusza Wdowczyka powinien prowadzić już 2:0. Robak świetnie zagrał wzdłuż bramki Lechii do Dominika Kuna a ten uderzył wślizgiem po długim słupku. Piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny wybił Bougaidis. W 73. minucie spotkania Pietrowski świetnie wrzucił piłkę w pole karne, głową strzelał Colak, a kapitalną interwencją popisał się Janukiewicz. W doliczonym czasie gry Jakub Bąk znalazł się oko w oko z Trelą, ale nie zdołał uderzyć w światło bramki. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Portowcy wywieźli z Gdańska upragnione trzy punkty.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)