- Jest to cenne zwycięstwo na trudnym terenie i z wymagającym rywalem - powiedział po meczu trener Pogoni Szczecin, Dariusz Wdowczyk. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenerów.

Dariusz Wdowczyk (Pogoń Szczecin): Jest to cenne zwycięstwo na trudnym terenie i z wymagającym rywalem. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu konsekwentna. Po zmianie stron sporo okazji miała Lechia i szukała wyrównującego gola. Byliśmy solidni w defensywie. Cechowa nas też duża determinacja, nie straciliśmy bramki. Zdobyliśmy trzy punkty z bardzo niewygodnym rywalem. Po kilku meczach bez wygranej te punkty nas niezmiernie cieszą. Szykujemy się do następnych meczów i w tygodniu bardzo intensywnie pracujemy na to, by w weekend dobrze wypaść. Osobne słowa podziękowania kierujemy do kibiców Pogoni, którzy w Gdańsku stawili się licznie i cały mecz dopingowali nasz zespoł. To dla nas supersprawa, dziękuję bardzo i liczymy na ich obecność na kolejnych wyjazdowych spotkaniach oraz meczach w Szczecinie.

Quim Machado (Lechia Gdańsk): Po takim meczu trudno coś powiedzieć. Już w pierwszej połowie mieliśmy 3-4 okazje do zdobycia gola. Jeśli nie wykorzystujesz swoich sytuacji, to później tracisz bramkę i przegrywasz. Do przerwy kontrolowaliśmy przebieg meczu i mieliśmy okazje. Po zmianie stron także atakowaliśmy i szukaliśmy wyrównania. Nie udało się strzelić. Albo nie wykorzystywaliśmy okazji, albo blokowali obrońcy Pogoni. Mieliśmy problemy z wykorzystaniem swoich akcji. Przy takim zaangażowaniu i takiej walce powinniśmy przynajmniej zremisować albo nawet wygrać.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA