Niecodziennie, bo w środku tygodnia postanowiliśmy napisać o występach zawodników wypożyczonych z Dumy Pomorza. Spowodowane jest to rozegraniem przez ich drużyny meczów w Pucharze Polski oraz ligowym spotkaniem, w którym wystąpił Mateusz Lewandowski.

Raport rozpoczniemy od popularnego „Lewego”, który dostał szansę gry od pierwszej minuty w derbowym spotkaniu przeciwko Trapani. Mecz zakończył się remisem 2:2, a Lewandowski opuścił murawę w 65. minucie za faul we własnym polu karnym. Nie dość, że Mateusz musiał zejść z boiska, to przeciwnicy otrzymali „jedenastkę”, którą pewnie na gola zamienił Mancosu.

Pucharowego spotkania przeciwko GKS – owi Bełchatów nie będzie dobrze wspominał Dawid Kort, który rozegrał cały mecz, ale nie pomógł drużynie awansować do kolejnej rundy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości (1:2) po bramce Michała Maka, którą zdobył w 92. minucie. Szansy na grę w tym meczu nie otrzymał inny Portowiec – Kamil Zieliński.

Bliscy niespodzianki w starciu z Dumą Pomorza byli gracze Dolcanu Ząbki, którzy zakończyli przygodę z pucharem dopiero po dogrywce. Okazji na grę od trenera Sasala nie otrzymali Tadrowski i Neumann. Co ciekawe jedną z bramek dla gospodarzy zdobył były napastnik Pogoni – Tomasz Chałas.

Szansy do pokazania się nie dostali również Sebastian Murawski oraz Oskar Fijałkowski, choć oni z pewnością mogą być w lepszych nastrojach od wyżej wymienionych zawodników, ponieważ Błękitnym udało się wyeliminować Gryf Wejherowo.

Autor: Tomasz Smoter