Za nami kolejny, ligowy weekend. Z pewnością po ostatniej kolejce piłkarze wypożyczeni z Pogoni mieli więcej powodów do zadowolenia, niż to miało miejsce tydzień temu. Bramkę dla drużyny Floty Świnoujście zdobył wychowanek Dumy Pomorza - Dawid Kort.

Z kolejnego zwycięstwa na własnym stadionie mogli się cieszyć piłkarze Floty Świnoujście, którzy pokonali Miedź 3:0. Trener Kafarski w 75. minucie wpuścił na boisko Kamila Zielińskiego. Siedem minut wcześniej na boisku pojawił się również Dawid Kort, który po podaniu Kamińskiego i przepuszczeniu futbolówki przez Kamila umieścił piłkę w siatce gości, tym samym ustalając wynik spotkania. Ze zwycięstwa w pierwszoligowych rozgrywkach mogli być również zadowoleni gracze Dolcanu. Niestety szansy na grę nie otrzymał Tadrowski, a Neumann pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie.

Kolejny mecz Błękitnych w 2. lidze zakończył się bezbramkowym remisem. Przeciwnikiem graczy ze Stargardu była drużyna Znicza Pruszków. Cały mecz w barwach gości rozegrali Sebastian Murawski oraz Oskar Fijałkowski. Zawodnicy MKS – u Kluczbork musieli uznać wyższość przeciwników w wyjazdowym starciu z zespołem Stali Stalowa Wola. Cały mecz w bramce biało – niebieskich rozegrał Krystian Rudnicki. Znów okazji do gry nie dostał Mateusz Wilk, a jego Limanovia bezbramkowo zremisowała z Okocimskim Brzesko.

Drużyna Virtus Entella w 6. kolejce Serie B odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo, pokonując na własnym stadionie Carpi (2:0). Niestety Mateusz Lewandowski nie mógł wystąpić w tym spotkaniu, ponieważ musiał odbyć karę za otrzymanie czerwonej kartki w poprzedniej kolejce.

Autor: Tomasz Smoter