Aktualności

Pogoń Szczecin zdecydowanie pokonała MKS Kluczbork 8:1. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Marcin Listkowski.


Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko. Była 4. minuta meczu, kiedy prostopadłe podanie od Zielińskiego kapitalnie wykończył Listkowski. Napastnik podciął piłkę nad bramkarzem. Po kolejnych czterech minutach było 2:0. Znów gola zdobył Listkowski. Tym razem przejął piłkę na własnej połowie i popędził na bramkę MKS-u i z ostrego kąta podwyższył wynik. Po pół godziny „Listek” skompletował hat-trick. Portowcy ruszyli z kontrą, którą zapoczątkował Giec. Wypatrzył dobrze ustawionego Pedę, a pomocnik dograł do Listkowskiego. Snajper pewnie umieścił piłkę przy słupku.

Chwilę po tym jak na boisku zameldował się Bartosik, zdobył czwartego gola dla Pogoni. Pomocnik dopiero za trzecim razem pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Na kwadrans przed końcem gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. „Główkę” Kosarzecki jeszcze obronił, ale przy dobitce był bezradny. Portowcy szybko zareagowali na bramkę. W ciągu dziesięciu minut zdobyli cztery gole. Sygnał do ataku dał Jaroch. Za chwilę na 6:1 podwyższył Bartosik. Ostatnie gole to dzieło Oskara Czaplińskiego. Podopieczni Pawła Crettiego mieli kilka sytuacji i mecz mogli zakończyć z dwucyfrową liczbą trafień. Również duża w tym zasługa bramkarza gości. Mimo wpuszczonych ośmiu goli był zdecydowanie najjaśniejszym punktem swojej ekipy.


Centralna Liga Juniorów (zachód), 9. kolejka
Pogoń Szczecin – MKS Kluczbork 8:1 (3:0)

bramki:
1:0 – Marcin Listkowski 4"
2:0 – Marcin Listkowski 8"
3:0 – Marcin Listkowski 30"
4:0 – Jakub Bartosik 65"
5:1 – Gracjan Jaroch 77"
6:1 – Jakub Bartosik 80"
7:1 – Oskar Czapliński 85"
8:1 – Oskar Czapliński 88"

Pogoń Szczecin: Kosarzecki – Chouwer, M. Czapliński, Kuzko (61. Adamczuk) Marczuk – Peda, Borucki, Giec (66 O. Czapliński), Maćkowski (61. Bartosik), Zieliński – Listkowski (66. Jaroch).

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1588

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...