Pogoń w świetnym stylu pokonuje na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 3:0.Dwie bramki dla Portowców strzelił Łukasz Zwoliński. Jedno trafienie dołożył Adam Frączczak. Goście praktycznie w żaden sposób nie zagrozili bramce strzeżonej przez Radosława Janukiewicza.

Pierwszy strzał w meczu już w 2. minucie oddał Rafał Murawski, ale nie zmusił do interwencji Witana. Chwilę później swoją okazję miał również Małecki, który niecelnie uderzał po dłuższym słupku. W 9. minucie pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał Łukasz Zwoliński, który faulem zatrzymał kontratak rywali. Po ponad kwadransie Portowcy objęli prowadzenie! Rafał Murawski świetnie dośrodkował z rzutu wolnego do Frączczaka, który uderzeniem z woleja pokonał bramkarza! Piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do bramki. Pięć minut później Pogoń prowadziła już dwoma bramkami! Robak zgrał do Zwolińskiego, który z linii pola karnego strzałem lewą nogą pokonał Witana. Po pół godzinie gry kontuzja odnowiła się Hernaniemu i trener Wdowczyk zmuszony został wpuścić na boisko Dąbrowskiego. Największe zagrożenie ze strony Zawiszy stwarzał Luis Carlos, który kilkukrotnie indywidualnymi akcjami nękał Rudola. Swoje sytuacje miał jeszcze w pierwszej połowie Zwoliński, ale dwukrotnie trafiał prosto w bramkarza. Duma Pomorza po pierwszej połowie prowadziła z Zawiszą 2:0

Próbował reagować od początku drugiej połowy Rumak. Goulon oraz Masłowski zmienili Kadu i Alvarinho. Szybko na drugą bramkę okazję miał Frączczak, który przebiegł kilkanaście metrów z piłką, ale trafił prosto w bramkarza. Ładnie rozegrali w 55. minucie stały fragment gry gospodarze, ale strzał głową Golli wybił z linii bramkowej jeden z piłkarzy Zawiszy. Świetnie pociągnął Małecki, który uderzył na bramkę, ale obronił to Witan. Blisko był jednak Zwoliński, który dobił piłkę do pustej bramki! Kwadrans przed końcem goście obudzili jeszcze Janukiewicza, którego z ostrego kąta próbował zaskoczyć Wagner. Rogalski pada w polu karnym i Szymon Marciniak dyktuje rzut karny! Szansę na trzecią bramkę dostał Zwoliński, ale spudłował z jedenastu metrów… Kilka minut przed końcem świetna wymiana piłki pomiędzy Robakiem i Dąbrowskim, ale ten drugi z całej siły uderzył w poprzeczkę. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Pogoń Szczecin –Zawisza Bydgoszcz 3:0

1:0 Adam Fraczczak 22’

2:0 Łukasz Zwoliński 28’

3:0 Łukasz Zwoliński 63’

Pogoń: Janukiewicz – Rudol, Golla, Hernani (30’ Dąbrowski), Matynia – Frączczak, Rogalski (79’ Matras), Murawski, Małecki – Zwoliński (73’ Bąk), Robak

Zawisza: Witan – Argyriou, Strąk, Araujo, Ziajka – Wagner, Drygas (74’ Łukowski), Kadu (46’ Goulon), Wójcicki, Carlos – Alvarinho (46’ Masłowski)

Kartki: Zwoliński, Golla, Dąbrowski (Pogoń) Araujo, Argyriou