Pogoń II Szczecin podejmowała w sobotę na własnym boisku Chemika Police. Goście okazali się jednak lepsi i wygrali to spotkanie 1:0.

Piłkarze obu drużyn od początku meczu musieli sobie radzić w niesprzyjających warunkach atmosferycznych z powodu deszczu. Murawa stawała się coraz bardziej grząska, a sami zawodnicy mieli czasem problemy z utrzymaniem równowagi.

Gospodarze od pierwszych minut starali się grać wysokim pressingiem, ale gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało klarownych okazji do zdobycia gola. Dopiero w 18. minucie goście przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej nie zostało wybite i piłkarz Chemika wpakował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.Gracze Pogoni dążyli do odrobienia strat i zdecydowanie przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej połowy. Dobrą sytuację miał Patryk Paczuk, ale piłka po jego uderzeniu zwolniła na grząskim boisku i nie wpadła do bramki.

Po przerwie Chemik nastawił się głównie na grę z kontry i dwukrotnie Adrian Henger musiał ratować Portowców przed utratą drugiego gola. Pogoń za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania, ale nie przekładało się to na dogodne okazje bramkowe. Ostatecznie goście obronili prowadzenie z pierwszej połowy i zdobyli komplet punktów.