• Dużo tracą, mało strzelają, najwięcej gra Hernani

Przed zawodnikami Dariusza Wdowczyka zostało już zaledwie kilka dni treningów przed startem rozgrywek. My postanowiliśmy podsumować wyczyny Portowców w meczach sparingowych.

W okresie przygotowawczym piłkarze Pogoni rozegrali 7 sparingów. 1 mecz zakończył się zwycięstwem, 2 remisem, a 4 porażką. Bilans bramek z tych 7 spotkań wynosi 6:12. Poniżej wyniki wszystkich sparingów Portowców.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Pogoń Szczecin - Atlantas Kłajpeda 1:2 (1:2)
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:4 (0:3)
Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
Pogoń Szczecin - Bytovia Bytów 0:1 (0:1)
Pogoń Szczecin - Werder Brema 1:1 (0:1)
Błękitni Stargard - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Zdecydowanie niepokoić może średnia traconych goli, która wynosi 1,71 na mecz. Bardzo słabo wygląda też średnia goli strzelonych: 0,86. Dodatkowo w drużynie nie widać wyraźnego lidera, który wziąłby na siebie trud zdobywania bramek. Żaden zawodnik nie zdobył więcej niż jedną bramkę. Jeden ze zdobytych goli padł po strzale emerytowanego Ediego Andradiny, a jeden po samobójczym trafieniu obrońcy Werderu Brema.

1x Santiago Garcia (samobójcza, Werder)

W siedmiu sparingach zawodnicy mogli zaliczyć maksymalnie 630 minut na boisku. W przypadku sparingów na boisku zawsze następuje spora rotacja, więc żaden z zawodników nawet nie zbliżył się do tego wyniku. Najwięcej na boisku, bo aż 436 minut, przebywał Hernani. Namniej minut rozegranych w sparingach na swoim koncie ma Takafumi Akahoshi, który rozegrał ich tylko 35 w pierwszym sparingu z Arką w którym nabawił się urazu, a niewiele później wyruszył na testy do klubu z Rosji - FC Ufa. W sparingach Dariusz Wdowczyk skorzystał z 27 zawodników.