W końcu! Nareszcie! Piękne zwycięstwo nad aktualnym mistrzem kraju. Po bramkach Murawskiego i Frączczaka Pogoń Szczecin po bardzo długim okresie ogrywa Legię Warszawa!

Spotkanie rozpoczęło się od… no pewnego rodzaju gromu. Adam Frączczak w pierwszej akcji meczu wyprzedził całą linię obrony gości i wyłożył się w polu karnym. Wyglądało to na faul, jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Później inicjatywę przejęli Legioniści, na co dopiero w 7. Minucie Portowcy odpowiedzieli jedną akcją, po której strzelać próbował Frączczak. Po chwili bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Janukiewicza. Strzelał Duda a jego strzał na rzut rożny sparował nasz golkiper. W 14. Minucie Pogoń wyszła na prowadzenie! Po dobrej centrze Frączczaka pierwszego gola w barwach Pogoni, głową(!) strzelił Rafał Murawski! Kolejny kwadrans to bardzo wyrównana gra. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak żadna nie była stuprocentowa i niewiele pracy mieli Kuciak i Janukiewicz. I wtedy przyszła 38. Minuta. Koszmarny błąd Astiza wykorzystał Adam Frączczak! Było już 2:0! Do przerwy utrzymał się ten wynik.

W drugiej połowie bliski podwyższenia był Adam Frączczak, którego strzał głową przyblokował obrońca. Było to mniej więcej 10 minut od pierwszego gwizdka Tomasza Musiała w tej części. W odpowiedzi do dobrej okazji doszedł Saganowski, na szczęście zamiast trwałości szczecińskich siatek postanowił sprawdzić solidność krzesełek na łuku. W 57. Minucie z linii bramkowej po strzale głową jednego z Legionistów piłkę wybił Murayama. Chwilę później czujność Janukiewicza sprawdził Ivica Vrdoljak. Jego strzał nie sprawił Radkowi większego problemu. Spotkanie w tym momencie nabrało rumieńców. Strzał Bąka przyblokowali goście a w odpowiedzi strzał Saganowskiego wybronił Janukiewicz. Niestety w końcu Legia zdołała strzelić gola kontaktowego. Po strzale głową Rzeźniczaka futbolówka wpadła do naszej siatki. Janukiewicz był bez szans w tej sytuacji. Za chwilę bardzo dobrze strzelał Duda, tym razem obronił już nasz bramkarz. Ostatnie minuty to obrona Częstochowy w wykonaniu naszych zawodników. Bardzo mocno zawrzało w czasie doliczonym. Czerwoną kartkę zobaczył Jodłowiec a kilka żółtych inni piłkarze po dwóch szamotaninach. I udało się, udało się pokonać w końcu Legie!

Pogoń Szczecin 2:1 Legia Warszawa

1:0 – 14’ Murawski

2:0 – 38’ Frączczak

2:1 – 71’ Rzeźniczak

POGOŃ: Janukiewicz – Nunes, Hernani, Golla, Rudol – Kun, Matras, Murawski(90’ Dąbrowski), Murayama, Bąk(80’ Matynia) – Frączczak(75’ Rogalski)

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz – Pinto, Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Duda – Szwoch(46’ Saganowski), Kucharczyk(66’ Kosecki)

Widzów: 8324

żółte kartki: Hernani, Matras, Janukiewicz, Nunes(Pogoń) – Rzeźniczak, Duda, Vrdoljak, Broź, Kosecki(Legia)

czerwone kartki:  Jodłowiec(Legia)