Portal 90minut.pl i jeden z jego założycieli - Paweł Mogielnicki - znani są ze swojej analitycznej duszy. W środę w serwisie opublikowano analizę Lotto Ekstraklasy po 29. kolejce.

Nas oczywiście najbardziej interesują tematy związane z Pogonią. Według serwisu szanse na zwycięstwo Pogoni w meczu z Lechią wynoszą aż 58%. 24% to szanse na remis, a 18% na zwycięstwo drużyny z Gdańska.

Po matematycznych obliczeniach serwis 90minut.pl uznał, że największe szanse Pogoń ma na zajęcie siódmego miejsca po fazie zasadniczej. Prawdopodobieństwo takiego rozstrzygnięcia to 53%. Szanse na miejsce 6. to 17%, a na miejsce 8 - 18%. Szanse na to, że Pogoń znajdzie się poza czołową ósemką to tylko 12%.

Pamiętać jednak należy, że aby był w 100% pewnym gry w czołowej ósemce ligi należy wygrać z Lechią. Wtedy wyniki innych spotkań nie będą nas wcale interesować.