Juniorzy starsi na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 1:1 z liderem CLJ – Lechią Gdańsk. Mecz miał emocjonujący przebieg. Portowcy wyrównali dopiero w 90. minucie po golu debiutanta, Jakuba Piotrowskiego.

- Pierwsze mecz po przerwie są pewną niewiadomą. Remis, wywalczony w takich okolicznościach, ma duże znaczenie mentalne. Szkoda, że szybko z boiska musiał zejść Sebastian Kowalczyk. Widać było jego brak, ale chłopcy pokazali charakter – stwierdził po meczu Paweł Cretti.

Pogoń przejęła inicjatywę od początku spotkania. W 10.minucie groźnie uderzał Krystian Peda po otwierającym podaniu Patryka Paczuka, który wyłuskał piłkę obrońcom. Kilka minut później napastnik mógł zdobyć gola, ale strzał powędrował wysoko nad bramką, a pozycja strzelecka była dobra. Lechia dała radę przeprowadzić jedną groźną kontrę. Niestety, piłkę wstrzeloną wzdłuż bramki do siatki skierował jeden z obrońców. Wyrównać przed przerwą mógł jeszcze Paweł Marczuk. Sprytny strzał z rzutu wolnego przeleciał obok słupka.

Przebieg drugiej połowy nie zwiastował niczego dobrego dla piłkarzy Pawła Crettiego. Najpierw karnego nie wykorzystał Krystian Peda. Jego intencje świetnie odczytał bramkarz Lechii. W 81. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Marczuk i wydawało się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego. W piłkarzy Pogoni wstąpiły nowe siły. Jakub Piotrowski świetnie wykorzystał swój wzrost i skierował piłkę głową do siatki rywali. To nie koniec emocji. W doliczonym czasie gry Lechiści wybili piłkę z linii wcześniej odbitą od poprzeczki.