Aktualności

Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni Szczecin, gościł w niedzielę wieczorem w programie Liga+ Ekstra. Przepytywany był przez Krzysztofa Marciniaka i Andrzeja Twarowskiego. Co do powiedzenia miał srebrny medalista z Barcelony?


O odejściu Macieja Stolarczyka i "wejściu w jego buty"

- Maciej podjął wtedy trudną decyzję. Zastanawiał się trzy dni, ja mu odradzałem. On jednak zawsze chciał być trenerem. Po jego odejściu przejąłem jego funkcję. Pełniłem kiedyś rolę drugiego trenera w Salosie i gdy pracowałem z Maćkiem w Pogoni. Nie ciągnęło mnie do trenerki. Lubię rozmawiać o sporcie, ale codzienne treningi to jest coś zupełnie innego.

O letnich transferach

- Rozmowy o transferach są trudne. Do naszej ligi nie przychodzą znani piłkarze. Naszym atutem jest to, że trener Runjaic rozwija zawodników. Zech miał ofertę czteroletniego kontraktu ze swojego poprzedniego klubu. Wybrał Pogoń, chciał wyjechać, zobaczyć coś poza Austrią. Odpowiada mu nasz pomysł na styl gry w defensywie.

O trwającym okienku transferowym i zainteresowaniu Buksą i Kozuljem

- Nie ma ofert za Buksę i Kozulja. Była oferta za Adama z Anglii, ale on sam nie wyraził zainteresowania tym kierunkiem. W Pogoni chcemy mieć w szatni zadowolonych zawodników. Jeśli piłkarz dostaje ofertę z Serie A, to często trudno go zatrzymać. Jeśli Adam zdecyduje się odejść to mamy Maniasa, który miał trudniejszy start, zaczął z kontuzją. Za Zvone mie mamy dużej alternatywy. Mamy listę piłkarzy, którymi sięinteresujemy. To Polacy i obcokrajowcy. Jeśli zawodnik odejdzie to sprowadzimy kogoś w jego miejsce. Teraz nie będziemy tego robić, na dzisiaj nie szykujemy też nikogo za Kamila Drygasa. Mamy młodych piłkarzy, oni czekają na swoją szansę. To byłoby nie fair w stosunku do nich, gdybyśmy ściągali nowego zawodnika bez dania im szansy.

Kapitan Kowalczyk

- Decyzją trenera pierwszym kapitanem jest Adam Frączczak, drugim Kamil Drygas, a trzeci Sebastian Kowalczyk. Dwaj pierwsi są kontuzjowani, więc z opaską wyszedł Kowalczyk. To nasz wychowanek, jestem bardzo szczęśliwy, że to on nosi opaskę. To piłkarz, który odda serce za klub.

Teraz w LVBET pakiet powitalny o wartości 1500 zł i freebet za 20 zł! SPRAWDŹ!

 

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Canal+
Wyświetleń: 5253

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...