Aktualności

Jak informuje portal sport.lca.pl, Pogoń Szczecin złożyła Miedzi Legnica ofertę kupna 24-letniego defensywnego pomocnika - Rafała Augustyniaka.


W poprzednim sezonie Rafał Augustyniak występował w pierwszoligowej Miedzi na zasadzie wypożyczenia. Jego macierzystym klubem była Jagiellonia Białystok. Miedź skorzystała z możliwości wykupienia piłkarza za 250 tysięcy złotych, a zainteresowanie piłkarzem przejawiała też Wisła Kraków. Augustyniak podpisał z Miedzią dwuletnią umowę.

Okazuje się, że piłkarz może jednak bardzo szybko zmienić pracodawcę, bo jak informuje sport.lca.pl, Pogoń złożyła ofertę wykupienia piłkarza. Zawodnik musiał wpaść w oko trenerowi i włodarzom Pogoni podczas inauguracyjnego meczu w Legnicy, gdzie Pogoń przegrała z Miedzią 0:1. Zawodnik był jednym z wyróżniających się piłkarzy na boisku.

Rafał Augustyniak to wychowanek Pogoni Zduńska Wola, z której trafił do Widzewa. Następnie został wykupiony przez Jagiellonię z której wypożyczany był do pierwszoligowej Pogoni Siedlce, Wigier Suwałki i Miedzi Legnica, która po awansie do Lotto Ekstraklasy ostatecznie go wykupiła. Piłkarz mierzy 185 centymetrów wzrostu i jak pokazał mecz z Pogonią w Legnicy, nie boi się fizycznej gry.

Czy transfer dojdzie do skutku? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych dniach. Widać jednak, że Pogoni mocno zależy na pozyskaniu piłkarza na pozycję defensywnego pomocnika.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: sport.lca.pl
Wyświetleń: 6529

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...