Aktualności

Cały czas czekamy na pozytywne informacje dotyczące wznowienia rozgrywek. Nie będzie ich do momentu w którym liczba zarażeń wirusem nie zacznie spadać. Przegląd Sportowy opublikował cztery warianty zakończenia rozgrywek. Który jest najbardziej realny?


Scenariusz I: Zakończenie sezonu z uwzględnieniem obecnej tabeli. Mistrzostwo dla Legii, Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź żegnają się z PKO Ekstraklasą. W takim wypadku do walki o europejskie puchary poza Legią stanęłyby Piast Gliwice i Cracovia. Kto jeszcze? Puchar Polski nie zostałby dokończony, dlatego mogłoby paść na czwartą drużynę ligi – Śląsk Wrocław.

Scenariusz II: Zakończenie sezonu z uwzględnieniem obecnej tabeli, ale z sezonem przejściowym w następnych rozgrywkach. Legia zdobyłaby mistrzostwo Polski, ale nie byłoby spadkowiczów, a awansowałyby dwie drużyny z I Ligi, przez co PKO Ekstraklasa zostałaby powiększona do 18 drużyn.

Scenariusz III: Wznowienie sezonu w maju, zakończenie go przed 30 czerwca. Rozgrywanie dwóch meczów w tygodniu, rozegranie pełnego sezonu – zasadniczego i po podziale na grupy mistrzowską i spadkową.

Scenariusz IV: Dokończenie rozgrywek na zmienionych zasadach. W zależności od rozwoju sytuacji w Polsce sezon zostałby wznowiony, ale mógłby zostać skrócony, na przykład do 30 kolejek. Wtedy piłkarze musieliby rozegrać już tylko cztery kolejki.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 1945

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...