Aktualności

Podczas sobotniego meczu z Cracovią będziemy wspierać Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży. 


Piłkarze i sztab Pogoni Szczecin wyjdą na rozgrzewkę przedmeczową w koszulkach dedykowanych Hospicjum. Członkowie zespołu, którzy podczas meczu są na trybunach, również będą mieli na sobie specjalne koszulki. Jesteśmy z Wami - zawsze!

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży obchodzi w tym roku 15 - lecie działalności Fundacji. W związku z tym w miniony weekend odbył się event jubileuszowy, w trakcie którego Pogoń Szczecin otrzymała statuetkę "Wirus Pomagania". Nagroda została wręczona za wspieranie Hospicjum w trakcie trwania pandemii, w tym za przeprowadzenie on-line akcji "Głosy na Hospicjum". Wyróżnienie odebrał Tomasz Adamczyk - wiceprezes, a zarazem dyrektor finansowy Pogoni Szczecin.  Wręczał ją dr n. med. Mariusz Pietrzak - członek sztabu medycznego Dumy Pomorza. Bardzo dziękujemy!

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży pod koniec 2018 roku rozpoczęło pracę nad ideą, która jest coraz bliższa finalizacji. Nowy dom przestaje być już tylko marzeniem, jednakże wciąż potrzeba sporej determinacji, a także zaangażowania wielu środowisk, aby ziścić poważne plany. Prowadzenie działalności z zakresu medycyny paliatywnej na dużym i mało zaludnionym terenie to ogromne wyzwanie. Nowe miejsce niesie ze sobą możliwość niesienia pomocy pacjentom w obrębie jednej jednostki, co też będzie miało odzwierciedlenie w podniesieniu jakości życia wszystkich podopiecznych Hospicjum. Pamiętajmy, że grono pacjentów ośrodka cyklicznie rośnie, co też wiąże się z kolejnymi trudnościami. Dziś potrzeba miejsca, w którym pomoc będzie jeszcze bardziej kompleksowa, to priorytet. Trudne warunki lokalowe w obecnym miejscu funkcjonowania, czyli niewielka ilość miejsca, wysokie opłaty czynszowe czy konieczność wynajmowana dodatkowych powierzchni magazynowych mogą należeć do przeszłości.

Teraz wiele zależy od wsparcia ludzi dobrej woli. Czym większe zaangażowanie, tym będzie rosła szansa na to, że w niedalekiej przyszłości placówka rozpocznie swoją działalność już przy al. Wojska Polskiego 91-93. Czy możemy liczyć na Waszą pomoc? Każda cegiełka jest ważna, gdyż zbliża do upragnionego celu, czyli nowego domu dla dzieci i młodzieży. Znów zróbmy to razem!

KONTO BANKOWE

04 1130 1176 0022 2165 8220 0001

Autorką projektu jest Sylwia Kołowiecka. Więcej informacji o idei TUTAJ - KLIKNIJ

V-KOWY MŁYN - MIEJSCE DO ROZMÓW O WSZYSTKIM

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 453

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...