• Delev zapewnia trzy punkty! Pogoń ogrywa Zagłębie!

Kolejne domowe zwycięstwo Pogoni stało się faktem. Portowcy po bramce Deleva zdołali wygrać 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze minuty to przede wszystkim wymiana piłki w środkowej strefie boiska. Jednak już w 9. minucie spotkania swoją obecność na boisku zaznaczył Iker Guarotxnea. Występujący w tym spotkaniu w roli napastnika zawodnik zdecydował się na oddanie technicznego strzału zza pola karnego i trzeba przyznać, że Iker był bardzo bliski uszczęśliwienia wszystkich kibiców Dumy Pomorza. KIlka minut pózniej na strzał z dalszej odległości zdecydował się Podstawki, ale również w tym przypadku zabrakło dosłownie centymetrów.Pogoń starała się kreować swoje sytuacje poprzez długie i dokładne rozgrywanie piłki, ale koniec końców nic z tego nie wynikało. Zupenie inaczej do tego spotkania podeszło Zagłębie, które postawiło przede wszystkim na szybkie kontrataki. Końcówka pierwszej części spotkania należała właśnie do drużyny z Sosnowca. Do dwóch interwencji został zmuszony Jakub Bursztyn, ale młody bramkarz w obu sytuacjach dał sobie radę. Pierwsza połowa zakońćzyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy to wręcz lustrzane odbicie tego, co widzieliśmy w pierwszej odsłonie spotkania.W 63. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą Spasa Deleva. Bułgar jako pierwszy dopadł do piłki Po straconej bramce Zagłębie od razu ruszyło do odrabiania strat, ale ponownie dobrze między słupkami spisał się Bursztyn. W 74. po analizie VAR z boiskka za faul na Walukiewiczu wyleciał napastnik Zagłębia. Dokładnie pięć minut pózniej swoją szanse na podwyższenie wyniku miał Guarrotxena, ale przeszkodził mu obrońca Zagłębia. W 90. minucie spotkana Kamil Drygas z rzutu karnego nie dał rady pokonać Dawida Kudła.

Pogoń Szczecin 1:0 Zagłębie Sosnowiec
1:0 - 64' Spas Delev

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn, David Stec, Sebastian Walukiewicz , Mariusz Malec, Hubert Matynia, Kamil Drygas, Tomas Podstawski, Zvonimir Kozul, Radosław Majewski ('68Sebastian Kowalczyk), Spas Delev ('78 Souflan Benyamina), Iker Guarrotxena

Zagłębie Sosnowiec: Kudła, Mraz, Heiolth, Polczak, Wrzeiński, Milewski, Udovicic, Pawłowski, Sanogo

Autor: Marcel Kozłowski