Portowcy w spotkaniu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrali z Górnikiem Zabrze 1:0. Bramkę dla Pogoni zdobyli Rafał Kurzawa i już tylko 3 punkty dzielą nas od pewnego miejsca na ligowym podium!

We wtorkowe popołudnie Portowcy rozgrywali na własnym stadionie spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstralasy z Górnikiem Zabrze. Dzięki korzystnym rezultatom innych spotkań szczecińskiej drużynie brakuje już tylko 6 punktów, aby zapewnić sobie miejsce na podium, a walka o mistrzostwo z Legią wciąż jest nierostrzygnięta. Trener Kosta Runjaić dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do piątkowego meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała. Kontuzjowanego Benedikta Zecha zastąpił Mariusz Malec, a za Drygasa i Benedyczaka do pierwszego składu wskoczyli Kurzawa oraz Zahović. Dla Kurzawy było to spotkanie szczególne dlatego, że w Górniku grał w przeszłości i to właśnie z Górnikiem prowadził rozmowy przed tą rundą, kiedy to ostatecznie podpisał kontrakt z Pogonią. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, bez huraganowych ataków z żadnej ze stron. W 9 minucie pierwszy groźny strzał zza pola karnego oddał gracz gości - Roman Prochazka. W 13 minucie po raz pierwszy niebezpieczny atak wyprowadziła Pogoń. Z lewej strony dobrze dośrodkował Kurzawa, ale Michał Kucharczyk oddał niecelny strzał głową. W 20 minucie tym razem prawym skrzydłem akcję wyprowadził Kuchy, dośrodkował do dobrze ustawionego w środku pola karnego Kurzawy, który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Martina Chudego. Portowcy mocno urośli po strzelonej bramce i raz za razem wyprowadzali ciekawe akcje ofensywne. W 33 minucie znów groźnie zrobiło się pod bramką Stipicy, ale dobry powrót i skuteczny odbiór zaliczył Kacper Kozłowski. W 35 minucie dobrze poklepali piłkę gracze Górnika i Dante Stipica uratował nas przed stratą bramki po strzale Ściślaka. Chwilę później Kurzawa fantastycznie zagrał w uliczkę do wychodzącego sam na sam Kucharczyka, ale tym razem zwycięsko z pojedynku wyszedł bramkarz Górnika.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Obie drużyny spokojnie prowadziły grę w środku pola i obaj bramkarze nie mieli zbyt dużo pracy. W 55 minucie sytuację po wejściu z lewego skrzydła stworzył Luis Mata. Zahović nie doszedł do jego dośrodkowania, ale w polu karnym zrobiło się niebezpiecznie po niepewnym wybiciu obrońcy gości. W 66 minucie niebezpieczny rzut wolny mieli goście, lecz piłka po strzale Nowaka trafiła w mur złożony z piłkarzy Pogoni. W 78 minucie tuż po wejściu na boisko groźny strzał głową na bramkę Chudego oddał Kamil Drygas, ale minimalnie pomylił się pomocnik Pogoni. W końcówce ożywili się jeszcze Portowcy. W 83 minucie dobrze z lewej strony wchodził Smoliński, ale podał w pole karne za plecy Drygasa. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry okazję na strzał zza pola karnego miał Podstawski, lecz uderzenie Portugalczyka było niecelne. Piłkarze Kosty Runjaicia utrzymali do końca jednobramkowe prowadzenia, zanotowali 17. czyste konto oraz zdobyli kolejne cenne 3 punkty. Już tylko jedno zwycięstwo dzieli nas od pewnego miejsca na podium PKP BP Ekstraklasy!

Pogoń Szczecin 1:0 Górnik Zabrze (1:0)
1:0 Kurzawa 20'