W swoim drugim sobotnim sparingu Pogoń Szczecin wygrała z FC Voluntari 3:2. Gole dla Portowców zdobyli Łukasz Zwoliński (2) i Marcin Listkowski.

W drugim sobotnim spotkaniu sparingowym trener Kosta Runjaic postawił na zawodników, którzy jesienią grali trochę mniej niż piłkarze z pierwszego test-meczu. Na boisku pojawili się między innymi Sebastian Rudol, Sebastian Walukiewicz, Hubert Matynia czy Sebastian Kowalczyk. Pierwotnie do gry od pierwszej minuty typowany był Lubomir Tupta, jednak po tym jak musiał pojawić się na boisku w pierwszym spotkaniu w miejsce kontuzjowanego Adama Frączczaka, trener zdecydował, że drugie spotkanie również rozpocznie na ławce rezerwowych.

Od pierwszych minut meczu aktywniejsi byli zawodnicy Pogoni. Na pierwsze trafienie czekać musieliśmy do 23. minuty spotkania. Najpierw w polu karnym rywali faulowany był Niepsuj, a gola z rzutu karnego zdobył Łukasz Zwoliński. Druga część pierwszej połowy toczyła się z przewagą zespołu z Rumunii. Pogoń próbowała zaatakować jeszcze tuż przed przerwą, ale do gwizdka sędziego bramek już nie było.

Druga część meczu świetnie rozpoczęła się dla Portowców. Marcin Listkowski przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył golem z dystansu. Jednak już siedem minut później zespół z Rumunii zdobył bramkę kontaktową po strzale ze skraju pola karnego. Niestety, nie był to koniec bramek dla rywali. Voluntari strzeliło gola na 14 minut przed końcem. W 79. minucie spotkania czerwoną kartkę otrzymał Marcin Listkowski, ale jak to często w sparingach bywa, w jego miejsce na boisku pojawił się rezerwowy Lubomir Tupta. Portowcy jednak do końca dążyli do wygranej i udało im się strzelić trzeciego gola. Jego autorem ponownie był Łukasz Zwoliński, a piłkę do siatki wpakował po strzale głową.

Pogoń Szczecin - FC Voluntari 3:2 (1:0)
1:0 Zwoliński 23'
2:0 Listkowski 50'