Aktualności

  • Fornalik: Przyjeżdża Pogoń, która jest na fali

Pogoń Szczecin dziś wyjedzie na Górny Śląsk i w niedzielę tam będzie przygotowywać się do poniedziałkowego meczu z Piastem.


- Przyjeżdża do nas drużyna, która jest na fali. Pogoń jest solidna i dobrze gra w piłkę, dlatego spodziewamy się meczu, w którym będziemy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i cech wolicjonalnych - powiedział przed meczem trener Piasta Waldemar Fornalik. - Kadra Pogoni jest szeroka i jeżeli wypada jeden zawodnik to nie stanowi to dla nich większego problemu. Na pewno Drygas jest ważnym ogniwem w całym mechanizmie tego zespołu, ale myślę, że nie będzie to miało większego wpływu na grę rywali.

W pierwszym meczu rozegranym pomiędzy zespołami w Szczecinie, wygrał Piast 2:0. Szkoleniowiec zespołu z Gliwic zauważa, że będzie to inne spotkanie.

- To zespół, który umie atakować, ale potrafi też bronić. Na pewno będzie to inny mecz od tego, który graliśmy na początku sezonu. Myślę, że spotkają się dwa zespoły, które będą chciały grać w piłkę i zagrają o zwycięstwo - ocenił Fornalik.

Portowcy drugą część rundy jesiennej mają znacznie lepszą od początku sezonu. Fornalik jest zdania, że Pogoń od początku rozgrywek miała wysoki potencjał.

- Ten zespół zawsze miał potencjał i teraz pokazuje, że warto być cierpliwym, solidnie pracować, a efekty prędzej czy później przyjdą. Tak jest, jeżeli ktoś widzi sens tej pracy i dostrzega potencjał drużyny. Na początku różnie było z formą, zawodnicy wypadali i to mogło być powodem słabszej dyspozycji. Żeby móc to jednoznacznie stwierdzić, to trzeba jednak być w środku i mieć większą wiedzę - dodał Fornalik.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Piast Gliwice
Wyświetleń: 5656

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...