Pogoń '04 Szczecin przegrała na własnym parkiecie w 4. kolejce Futsal Ekstraklasy z FC Toruń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:2.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni w hali przy ul. Twardowskiego musieli czekać około 10 minut. Strzelanie rozpoczęli niestety goście, a dokładnie Mateusz Waszak, który wyprowadził FC Toruń na prowadzenie. Chwilę później Szklarza pokonał jeszcze Michał Wojciechowski i podopieczni Romana Smirnova byli już w niekorzystnej sytuacji. Pogoń kontakt złapała w 17. minucie za sprawą bramki Daniela Maćkiewicza. Wydawało się, że z wynikiem 1:2 Portowcy zejdą do szatni, ale przed samą przerwą trafił jeszcze Remigiusz Spychalski i zadanie na drugą połowę zrobiło się jeszcze trudniejsze.

Pogoń cały czas starała się o zmniejszenie dystansu do rywali z Torunia, ale dobrze w bramce prezentował się Nicolae Neagu. W końcu jednak musiał skapitulować. Prawucki minął przeciwnika w środku pola i stworzył tym samym przewagę dla całego zespołu. Następnie wypatrzył stojącego obok bramki Jakubiaka, a kapitan "zero-czwórki" z bliska pokonał bramkarza. Na półtorej minuty przed końcem 6. faul popełnił Neagu i gospodarze otrzymali w związku z tym okazję do wyrównania z przedłużonego rzutu karnego. Do piłki podszedł Daniel Szklarz, ale świetnie wyczuł go bramkarz FC Toruń. Do ostatniej sekundy Pogoń '04 Szczecin walczyła o zdobycie choćby punktu, jednak nie udało się strzelić kolejnej bramki. FC Toruń wraca do domu z trzema punktami, a gospodarze na pierwsze zwycięstwo będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Pogoń '04 Szczecin - FC Toruń 2:3
0:1 Mateusz Waszak 9:46
0:2 Michał Wojciechowski 13:56
1:2 Daniel Maćkiewicz 16:43
1:3 Remigiusz Spychalski 19:43
2:3 Mateusz Jakubiak 32:02

Pogoń '04 Szczecin: Roman Kondiukh, Andrzej Sobieraj, Wojciech Dąbrowski, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Daniel Czepielewski, Daniel Szklarz, Oleksandr Hirka, Mateusz Gepert, Oskar Czajkowski, Sebastian Chrzczon, Daniel Maćkiewicz, Mateusz Wilkosz.

FC Toruń: Mateusz Iwański, Michał Wojciechowski, Kamil Domański, Mateusz Cyman, Marcin Mikołajewicz, Kacper Zboralski , Mateusz Waszak , Paweł Kwiatkowski , Krzysztof Elsner, Nicolae Neagu, Remigiusz Spychalski, Tomasz Kriezel, Marcin Mrówczyński, Dawid Wędołowski