Aktualności

Reprezentant Polski do lat 17 – Jędrzej Grobelny – podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Perspektywiczny bramkarz związał się z Pogonią Szczecin dwuletnim kontraktem.


Wychowanek Warty Poznań trafił do Szczecina na początku obecnego sezonu. Rozwój w grupach młodzieżowych Pogoni sprawił, że szybko stał się jednym z wyróżniających zawodników Centralnej Ligi Juniorów U17, zaliczył debiut w zespole juniorów starszych oraz trafił do reprezentacji Polski do lat 17. Profesjonalny kontrakt jest nagrodą za profesjonalizm i wytężoną pracę. – To ogromna radość, że moja postawa podczas meczów i treningów została doceniona. Osiem miesięcy spędzonych w Pogoni pomogło mi się rozwinąć i cieszę się, że będę mógł w Szczecinie kontynuować swoją piłkarską przygodę – mówi Jędrzej Grobelny.

W porozumienia z zawodnikiem zadowolony jest również prezes Akademii, Dariusz Adamczuk. – Jędrzej zasłużył sobie na ten kontrakt. Kiedy ściągaliśmy go do Pogoni był już dobrym zawodnikiem, ale przez ostatnie osiem miesięcy zrobił duży postęp. Liczymy na to, że wychowamy zawodnika, który w niedługim czasie zadebiutuje w Ekstraklasie.

Dla Jędrzeja Grobelnego profesjonalny kontrakt jest nagrodą za ciężką prace, ale także mobilizacją, by wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Młody bramkarz deklaruje, że nie zamierza osiadać na laurach, tylko osiągać następne cele. – Przede mną jeszcze wiele wyzwań. Chciałbym wskoczyć na poziom seniorski, zadebiutować w III lidze. A potem oczywiście trafić do I zespołu – mówi Grobelny.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3373

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...