Aktualności

Hiszpan Iker Guarrotxena Vallejo został dziś piłkarzem Pogoni. Skrzydłowy podpisał 3-letnią umowę z Dumą Pomorza i przenosi się do Szczecina na zasadzie transferu definitywnego z Cultural y Deportiva Leonesa. Po Adamie Buksie, Znovimirze Kozulju i Mariuszu Malcu to czwarty letni transfer gotówkowy do klubu, a siódmy łącznie. 


Iker Guarrotxena Vallejo urodził się 6 grudnia 1992 roku w Bilbao. Mierzy 177 centymetrów. Jest wychowankiem Athletic Bilbao. Reprezentował też barwy Baskonii, CD Teneryfy, CD Mirandes oraz Cultural y Deportiva Leonesa. W La Liga 2, a więc na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, rozegrał 127 meczów i zdobył 15 goli, a poziom niżej zaliczył 58 spotkań i strzelił 17 bramek. 

To ofensywny piłkarz mogący grać na obu skrzydłach oraz w linii ataku. 

- Iker ma spore doświadczenie w drugiej lidze hiszpańskiej – mówi prezes klubu, Jarosław Mroczek. – Zaczynał karierę w dużym klubie i wierzymy, że szybko zacznie swoją grą satysfakcję naszym kibiców. Cieszymy się, że udało się sfinalizować ten transfer i możemy powitać go w Pogoni Szczecin.

Piłkarz niebawem dołączy do drużyny. Jest pierwszym Hiszpanem w historii Dumy Pomorza. W naszym klubie będzie występował z numerem 34 na koszulce i nazwiskiem Guarrotxena.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 6485

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...