• Historia spotkań: O drugie zwycięstwo w Szczecinie

Pogoń Szczecin w swojej dotychczasowej historii 11 razy rywalizowała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Teraz, zespoły zmierzą się w walce o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Drużyny stawały naprzeciw siebie do tej pory jedenaście razy. Pogoń wygrała trzy z tych spotkań. Cztery kończyły się remisami, a cztery naszymi porażkami. Pogoń strzeliła w tych dziesięciu meczach osiemnaście goli, a straciła ich siedemnaście.

W Szczecinie do tej pory doszło do sześciu pojedynków. Pogoń wygrała z nich tylko jeden! Nieciecza w Szczecinie wygrywała aż trzy razy, a dwukrotnie odnotowywaliśmy remis. W golach w Szczecinie? Remis, 10:10.

Chyba wszyscy w pamięci mamy jeszcze ostatni pojedynek obu zespołów rozegrany w Szczecinie. Portowcy, znajdujący się w dołku, tym właśnie meczem mieli odmienić swój los i uratować posadę Macieja Skorży. Wszystko szło zgodnie z planem do 82. minuty. Pogoń prowadziła 2:1 po dwóch trafieniach Frączczaka. Ostatecznie jednak to rywale cieszyli się ze zwycięstwa, a gole dające zwycięstwo strzelili Maksimenko i Guba w ostatnich 10 minutach spotkania.

Pogoń odegrała się w Niecieczy, ale wierzymy, że teraz w Szczecinie kolejnym zwycięstwem rozpocznie walkę o bezpieczne pozostanie w Lotto Ekstraklasie.