Kolejny tydzień piłkarski za nami. Pogoń Szczecin przegrała w Warszawie, ale my zajrzeliśmy też do innych lig, aby sprawdzić jak poradzili sobie wypożyczeni z Pogoni piłkarze.

Pełne spotkanie w barwach Hajduka Split rozegrał Adam Gyurcso. Jego drużyna wygrała 1:0 na własnym boisku z NK Lokomotiva Zagrzeb, a Węgier wyjątkowo nie zanotował, ani bramki, ani asysty.

Wigry Suwałki, do których wypożyczony jest Robert Obst rozegrały w zeszłym tygodniu, aż dwa spotkania. W środku tygodnia wychowanek Pogoni spędził na boisku całe 90 minut, a jego drużyna wygrała ze Stomilem Olsztyn 2:1. W kolejnym meczu Obsta już zabrakło i zespół dowodzony przez Artura Skowronka przegrał z GKS-em Katowice.

Dwa spotkania w tygodniu rozegrał również Gracjan Jaroch. Błękitni Stargard zanotowali w tych dwóch starciach 6 punktów, a w meczu z Wisłą Puławy wypożyczony z Pogoni piłkarz trafił do siatki. Młody zawodnik w końcu zbiera jakże potrzebne minuty na ligowych boiskach. Od początku przygody z Błękitnymi gra wszystkie spotkania od deski do deski.

Na innym biegunie jest natomiast Szymon Jopek, który ciągle oczekuje na debiut w II-lidze, a jak na razie może się zadowolić tylko dwukrotnym miejscem w 18-meczowej.