Aktualności

  • Komisja Sportu mówi "TAK" dla stadionu!

W piątek w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie Komisji Sportu. Jednym z punktów było wydanie opinii na temat podniesienia budżetu inwestycji jaką jest budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z przebudową stadionu im. Floriana Krygiera.


Przed głosowaniem głos zabrał Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek, który mówił o tym jak dużą potrzebą dla kibiców jest nowy stadion.

- Nie chcę przedstawiać całego procesu, który sprawił, że jestem na tej komisji. Za nami ogrom pracy, ale cieszę się, że jesteśmy w tym momencie. Owszem, wydatek miasta jest większy niż myśleliśmy, ale to efekt galopujących cen na rynku budowlanym. Taniej nie będzie. To świetny projekt, który będzie sercem miasta. Postawmy kropkę nad „i” - mówił szef Pogoni. - Ja bym nawet powiedział, że ta cena jest zaskakująco niska, jak za skalę inwestycji. Gdy weźmiemy pod uwagę tylko kwestię budowy stadionu i miasto uzyska jeszcze zwrot VAT, to wyjdzie, że jedno krzesełko będzie kosztować ok. 10 tys. złotych. To naprawdę bardzo dobra cena. Mogę tylko prosić w imieniu kibiców, by państwo radni dali im okazję oglądania spotkań w warunkach XXI wieku.

Głos zabierał też wiceprezydent Michał Przepiera, który mówił, że Miasto jest za przeprowadzeniem inwestycji za kwotę około 364 milionów złotych, bo taniej już nie będzie. Po omówieniu założeń budowy komisja przeszła do głosowania i jednomyślnie zgodziła się na skierowanie wniosku o zwiększenie budżetu inwestycji.

 

 

Sprawą zwiększenia budżetu inwestycji zajmie się Rada Miasta. Posiedzenie na którym dojdzie do głosowania radnych odbędzie się 22 stycznia.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/gs24.pl/Radio Szczecin
Wyświetleń: 3812

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...