• Lech na kolanach, a Pogoń w kolejnej rundzie!

Pogoń Szczecin wygrała z Lechem Poznań na własnym stadionie 3:0.Dwie bramki zdobył Dawid Kort, a  jedno trafienie dołożył Adam Frączczak. Dzięki temu zwycięstwu Portowcy awansowali do 1/8 Pucharu Polski.

W pierwszej połowie zdecydowanie groźniejsza była Pogoń .Od samego początku gospodarze zaczęli grać bardzo ofensywnie, a Poznaniacy zagrażali praktycznie tylko ze stałych fragmentów. Na szczególne wyróżnienie zasługują piękne odbiory Dvaliego i bardzo ładne podania Korta. Po jednym z takich podań sam na sam z bramkarzem wyszedł Gyursco dobijał jeszcze Frączczak ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach bramkarza.  W końcu dobra gra przełożyła się również na wynik. W 37. minucie meczu po minięciu Jasmina  Buricia  do siatki trafił Dawid Kort. JednakPortowcy nie przestawali atakować i w 45. minucie, sam na sam wyszedł Formella jednak faulował go Buric. Rzut karny pewnie wykorzystał Adam Frączczak i Pogoń mogła schodzić do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu dalej atakowali Portowcy nie dając Lechowi dużego pola manewru w ofensywie. Lech próbował zmienić wynik meczu jednak nie przekładało się to na konkretne sytuacje. W 70. minucie trener Bjelica postawił wszystko na jedną kartę wpuszczając na plac gry kolejnych dwóch ofensywnych zawodników. Pogoń mimo korzystnego wyniku nie skupiała się wyłącznie na obronie, ale dalej starała się zagrażać bramce strzeżonej przez Burica. Zaledwie kilka minut po tej zmianie perfekcyjną kontrę prawym skrzydłem przeprowadziła Pogoń a wykończył ją mocnym strzałem po ziemi Dawid  Kort. Takiego wyniku nie spodziewali się sami piłkarze Pogoni, tym bardziej po swoich ostatnich występach. Lech praktycznie przez całe spotkanie nie stworzył żadnej stuprocentowej sytuacji.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0

1:0 Dawid Kort 37’