Aktualności

We wtorek rozpoczynają się pierwsze treningi grup przedszkolnych w ramach Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Od tego sezonu treningi młodych adeptów piłkarskich oparte będą na stworzonym przez klub toku zajęć, a poszczególne grupy zyskają nowych, wybitnych patronów.


- Nazwy poszczególnych grup przedszkolnych będą nosić nazwiska wybitnych ludzi Pogoni. W ten sposób chcemy przywoływać historię klubu i kształcić nowe pokolenia Portowców – tłumaczy Marcin Łazowski, koordynator grup przedszkolnych. Wśród patronów znaleźli się Florian Krygier, Włodzimierz Obst, Marek Leśniak, Marian Kielec, Leszek Wolski i Leszek Jezierski. – Są to osoby zasłużone dla klubu, ale przede również dla szkolenia młodzieży – dodaje Łazowski.

W ramach danej grupy przedszkolaki będą brały udział w pogadankach na temat historii klubu, a także w spotkaniach z wybitnymi Portowcami. W przypadku grup Floriana Krygiera i Włodzimierza Obsta zawodnicy udadzą się również na Cmentarz  Centralny, gdzie odwiedzą groby swoich patronów. - Nasze działania nie kończą się na nadawaniu nazw grupom. Chcemy integrować całą społeczność wokół klubu i jego historii. Ważne jest dla nas, żeby wykształcić przyszłych piłkarzy, ale również kibiców – tłumaczy koordynator grup przedszkolnych.

Nabór do najmłodszych grup odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00 i 18:00 dla rocznika 2011 oraz w środę w tych samych godzinach dla młodszych dzieci. Dolna granica wiekowa nie jest określona. – Zapraszamy na treningi wszystkie dzieci. Czasem nawet trzylatki są już gotowe do takich zajęć – tłumaczy Marcin Łazowski.

Zajęcia w grupach przedszkolnych docelowo będą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych. Treningi oparte będą na wypracowanym w klubie toku jednostki szkoleniowej i skupią się na trzech aspektach: rozwoju umiejętności ruchowych oraz oswajaniu dzieci z piłką. Podczas godzinnego treningu połowa czasu przeznaczona zostanie również na luźne formy gry . – Na zajęciach pojawi się mnóstwo elementów, których brakuje dzisiaj na podwórkach, czy nawet lekcjach wychowania fizycznego. Dzięki temu dzieci będą bardziej sprawne i lepiej rozwinięte motorycznie – tłumaczy trener Łazowski.

Grupy przedszkole składać się będą z ok. dwudziestu zawodników. Do każdej z nich przypisanych zostanie dwóch trenerów. Za rozwój młodych Portowców odpowiadać będą Łukasz Szczot, Artur Chwedczuk, Maciej Majak i Patryk Kurant. Szczegółowe informacje na temat treningów można natomiast uzyskać u koordynatora Marcina Łazowskiego (tel. 692 791 041), który pełni nadzór organizacyjny i merytoryczny nad całym projektem granatowo – bordowych przedszkoli.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1871

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...