Aktualności

Pomocnik Pogoni Szczecin – Mateusz Łęgowski – w najbliższym sezonie będzie występował na hiszpańskich boiskach. Szesnastolatek został na rok wypożyczony do Valencii CF.


Wychowanek UKS-u GOL Brodnica dołączył do Akademii Pogoni przed trzema laty. Najpierw rozwijał się pod skrzydłami trenerów Patryka Dąbrowskiego i Roberta Skoka, by następnie trafić do zespołu trampkarzy starszych, prowadzonego przez trenera Piotra Łęczyńskiego. Młody pomocnik szybko stał się jednym z kluczowych zawodników Dumy Pomorza, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski U15 oraz złoto w rywalizacji kadr wojewódzkich.

W poprzednim sezonie utalentowany pomocnik trenował w zespole juniorów starszych, szesnastokrotnie występując w Centralnej Lidze Juniorów U18. Na swoim koncie ma również debiut w piłce seniorskiej, który zanotował w derbowym starciu zespołu rezerw Pogoni ze Świtem Skolwin. W obecnym sezonie będzie zbierał nowe doświadczenie w Liga Nacional Juvenil de España – hiszpańskim odpowiedniku Centralnej Ligi Juniorów U18.

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy są zauważani za granicą. Mateusz otrzymał znakomitą szansę rozwoju w klubie z hiszpańskiej Primera Division i nie zamierzaliśmy mu jej zabierać – mówi prezes Akademii, Dariusz Adamczuk.

Wypożyczenie do Valencii będzie obowiązywało przed najbliższy rok. Hiszpański klub zagwarantował sobie prawo pierwokupu. W umowie znalazły się również zapisy, gwarantujące Pogoni ewentualne korzyści finansowe w przyszłości.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 4291

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...