• Luka Show! Jagiellonia rozbita w Szczecinie!

Piłkarze Pogoni Szczecin chcieli w sobotę udowodnić swoim kibicom, że słaby mecz z Wisłą w Płocku był wypadkiem przy pracy i to się im udało. Podopieczni Kosty Runjaica wysoko ograli w Szczecinie Jagiellonię!

Piłkarze Pogoni Szczecin mecz z Jagiellonią rozpoczęli z dużym animuszem i już przed przerwą mogli strzelić znacznie więcej bramek. Szanse mieli Kostas, Zahović, Żurawski, Kowalczyk czy Grosicki. Ostatecznie pierwszą część meczu kończyliśmy prowadząc 2:1. Najpierw wynik meczu otworzył Maciej Żurawski w 24. minucie meczu, ale kilka chwil później goście wyrównali za sprawą chyba jedynej groźnej sytuacji w tej części meczu. Piłkę w bramce umieścił Cernych. Pogoń jednak wciąż atakowała i to przyniosło skutek, a swoje premierowe trafienie po powrocie do Pogoni zaliczył Kamil Grosicki. Gol kosztował go jednak uraz przez który chwilę później musiał opuścić boisko. Więcej goli w pierwszej części meczu nie oglądaliśmy.

Portowcy drugą część meczu rozpoczęli tak samo mocno jak i pierwszą. Szukali kolejnych sytuacji i trafień. Pierwsze przyszło w 56. minucie meczu kiedy to Zahović odebrał piłkę Pazdanowi i pognał w pole karne rywali. Tam dograł do wbiegającego Kowalczyka, który musiał umieścić piłkę w bramce. Kibice nie zdążyli jeszcze skończyć cieszyć się z gola, a już pojawiły się nerwy, gdy sędzia Raczkowski wskazał na rzut karny dla Jagiellonii po zagraniu piłki ręką przez Zecha. Stipica jednak w świetnym stylu obronił jedenastkę. Kibice na stadionie już prawie nie siedzieli bo dalej działo się dużo. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał Puerto, a chwilę później czwartą bramkę dla Pogoni zdobył Zahović, który zanotował trzy asysty przy wcześniejszych golach.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)
1:0 Żurawski 24'
1:1 Cernych 30'
2:1 Grosicki 41'
3:1 Kowalczyk 56'
4:1 Zahović 78'

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata – D. Dąbrowski (C) – Silva (84. Łęgowski), Żurawski (74. Kozłowski), Kowalczyk (84. Kucharczyk), Grosicki (45. Kurzawa) – Zahović (84. Parzyszek).

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Přikryl (63. Tabiś), Pazdan (63. Kwiecień), Tiru, Puerto, Wdowik – Romanczuk (C), Pospisil, Nalepa (63. Struski), Imaz (79. Żyro) – Cernych (73. Augustyn).