Aktualności

W poniedziałek o godzinie 11:00 w budynku Pogoni Szczecin odbyła się konferencja prasowa z okazji podpisania nowej 2-letniej umowy pomiędzy klubem a Grupą Azoty ZCh Police SA.


- Sezon się zakończył, a nasze oczekiwania były dużo wyższe. Sam liczyłem, że Pogoń będzie mistrzem, albo chociaż w pierwszej trójce. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy już mogli świętować sukcesy na stadionie w Szczecinie. Obecnie umowa jest w innym kształcie. Zakładamy, że Pogoń stać na osiąganie najwyższych sukcesów. Aby było to możliwe poza umiejętnościami piłkarskimi potrzebne są cechy takie jak np. zawziętość, ambicja czy zaangażowanie - czego moim prywatnym zdaniem brakowało w tym sezonie. Nie premiujemy awansu do ósemki, ponieważ jest to oczywista oczywistość. Umowa jest zawierana na 2 lata. Wszystko po to, aby mogły się spełnić oczekiwania na ten sezon. Oczekujemy Pogoni w pucharach i taki założyliśmy cel, za który klub otrzyma dodatkowe profity - mowił na konferencji prasowej Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Nie podano jednak, czy obecna umowa oznacza większe pieniądze dla klubu. Prezes Wojciech Wardacki zdradził tylko, że wpisano w umowie specjalne premie za osiągnięcia drużyny w ewentualnych eliminacjach do europejskich pucharach. Przedstawiciel Grupy Azoty wspomniał również, że kontrolują na co są wydawane przekazane przez nich pieniądze.

- Umowa na 2 lata pokazuje, że mamy większe zaufanie ze strony Grupy Azoty. Plan minimum na ten sezon został osiągnięty. Jednak do tego co chcieliśmy uzyskać zabrakło już dużo. Cieszą mnie wyniki naszych drużyn młodzieżowych oraz juniorskich. Praca z młodzieżową już przynosi efekty. Rok temu wicemistrzostwo, a w tym roku miejmy nadzieję, że nawet mistrzostwo - dodał od siebie Tomasz Adamczyk.

- Ja od siebie chciałbym tylko dodać, że w umowie są zapisy o kontynuacji umowy na kolejne lata. Zależy to jednak wszystko od wyników Pogoni - mówił Włodzimierz Zasadzki, wiceprezes Grupy Azoty.

- Nasz plan na klub jest ciągle wykonywany. Nasza akademia rozwija się w imponującym tempie, dzięki czemu mamy podwaliny pod pierwszy zespół. Współpraca z Azotami daje nam szansę na osiągniecię jeszcze większych celów. Prezes Wardacki wspomniał o mistrzostwie, jest to coś o czym każdy tutaj marzy - dodał od siebie na koniec Maciej Stolarczyk.

Na konfrencji ze względu na przeprowadzony zabieg nie mógł zjawić się prezes Pogoni Szczecin - Jarosław Mroczek.

Autor: Łukasz Lubkowski
Żródło: własne
Wyświetleń: 5196

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...