Aktualności

  • Nowe koszulki: Tradycja, historia, nowe horyzonty. Wszystkie oblicza klubu na 75 lat

Wczoraj – dziś – jutro - Pogoń. Rzeczywistość wokół się zmieniała, ale portowa tożsamość zawsze miała mocne fundamenty. W nowy sezon wkraczamy na galowo, w barwach tych podwórek, dla których Duma Pomorza od wielu lat jest ważna. Zatem niech wieść się niesie szeroko - koszulki meczowe w sprzedaży online już od dziś!


Sezon 2022/23 zaczynamy z trzema kompletami koszulek meczowych, które zostały stworzone przy współpracy z partnerem technicznym Pogoni Szczecin – marką Capelli Sport. Meczówki posiadają System CS Cool, który zapewnia cyrkulację powietrza oraz odprowadza ciepło od ciała, więc w żaden sposób nie będzie naruszać twojej strefy komfortu. Trykot jest lekki i bardzo przyjemny w użytkowaniu. Gwarantujemy jakość i portową (ekstra)klasę w najlepszym wydaniu.

Cena dedykowanego Pogoni Szczecin produktu dla osób dorosłych, czyli w rozmiarach od S do 3XL, wynosi 269 złotych. Koszulka personalizowana, z numerem oraz imieniem/nazwiskiem lub pseudonimem jest w cenie 299 złotych. Istnieje również trzecia możliwość zakupu. Pełny branding, z numerem, imieniem/nazwiskiem lub pseudonimem, a także logotypami ekstraklasy (PKO Bank Polski, Lotto, Canal+) można kupić za 319 złotych.

W przypadku koszulki dziecięcej, czyli w rozmiarach od XXS (116 cm) do L (164 cm), cena jest niższa – to tylko 219 złotych. Trykot personalizowany, z numerem oraz imieniem/nazwiskiem lub pseudonimem wynosi 249 złotych.

Partner Techniczny odwzorował elementy zaprojektowane przez klubowego graphic designera – Michała Madeja. Dzięki temu mogliśmy nadać koszulkom autorski sznyt i charakter danego zamysłu. A nasz charakter siłą jest!

30 kwietnia 1945 roku na maszt umiejscowiony przy Wałach Chrobrego zostaje wciągnięta biało-czerwona flaga. W Szczecinie jest wówczas około 200 Polaków. Zaczyna się nowa historia, której dominantą kompozycyjną staje się praca u podstaw. Wyzwania piętrzą się wśród gruzów zniszczonego miasta. Na barkach ludzi z tamtych dni wznosi się dzisiejszy Szczecin. W tej historii pot, krew i łzy to coś o wiele więcej niż tylko figura retoryczna.

28 stycznia 1946 roku następuje otwarcie radiostacji Polskiego Radia. 15 czerwca 1946 roku powstaje Teatr Polski. W trudach rodzi się nowe. Szczecin nabiera barw. Odskocznią od wszelkich trudów jest piłka nożna. Kwestią czasu, kiedy pasja popchnie społeczność do utworzenia klubu piłkarskiego. Mieszkańcy miasta, którzy na co dzień zajmowali się odbudową portu, postawią pierwsze fundamenty. Projekt będzie rósł, nawet jeśli czeka go jeszcze batalia z wieloma trąbami wodnymi.

21 kwietnia 1948 roku powstaje Klub Sportowy Sztorm, który składał się z klubu bokserskiego Zryw oraz drużyny piłkarskiej Portowiec. Drużynę piłkarzy zgłoszono do rozgrywek C-klasy, organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

W 1953 roku rozpoczęto prace przy odbudowie najcenniejszych obiektów na terenie Starego Miasta. Objęto nią kościoły św. Jakuba Apostoła, św. Piotra i św. Pawła oraz św. Jana Ewangelisty, Stary Ratusz, Bramę Berlińską i Królewską, Basztę Panieńską oraz zamek Książąt Pomorskich wraz z kamieniczkami ulicy Kuśnierskiej. Wielki plac budowy – w przenośni i dosłownie – kształtuje charaktery. Podnosimy się z gruzów, by z nadzieją spojrzeć poza horyzont.

Szczeciński klub stał się Pogonią w 1955 roku. Duży udział w tworzeniu nazwy klubu mieli zawodnicy z sekcji boksu, w której liczną grupę stanowili lwowiacy. Nazwa, a także niebiesko-czerwone (później granatowo-bordowe) barwy, miały nawiązywać do przedwojennych tradycji Pogoni Lwów, czyli czterokrotnego Mistrza Polski.

Przez lata przeżyliśmy multum wzlotów i upadków. Najważniejsze jednak, że „dziś zgodnym rytmem biją nam, Nasze serca, które my, Za Pogoń damy w każdy czas, Czy w czas dobry, czy w czas zły”. Jesteśmy klubem z historią i przywdziewanie tych barw to honor. Chcemy, aby Pogoń kojarzyła się z klasycznymi wartościami wieloletniego dziedzictwa. Dziś oddajemy hołd 75-letniej spuściźnie. Z wysoko podniesioną głową, wyprostowanymi plecami, hardością w oczach i niezmąconym przekonaniem, że zmierzamy w dobrym kierunku. Niech zatem wiatr mocno wieje w portowe żagle, a podwórka bujają się w rytm obranego kursu.

Duma Pomorza w dwóch ostatnich sezonach sięgnęła po dwa medale PKO BP Ekstraklasy. Wkrótce zostanie oddany do użytku cały stadion im. Floriana Krygiera – czarna perła w krajobrazie Szczecina. To wiekopomne wydarzenie splata się z 75. urodzinami klubu. W związku z tym postanowiliśmy trzy komplety meczowe poświęcić trzem cennym aspektom – historii, tradycji i nowym horyzontom.

Identyfikacja wizualna

Pierwszy zestaw to ukłon w stronę dawnych lat i klasycznego desingu w nieśmiertelnym stylu vintage. Podstawowy element zawiera się w przeniesieniu układu klubowego herbu na meczówkę. Zwracamy również uwagę na elegancki kołnierz, który nierozerwalnie wiąże się z przeszłością, łącząc w naszej propozycji tradycję z nowoczesnością. Zamiast klasycznego herbu postawiliśmy na Gryfa z wieńcem, wzbogaconego o okolicznościową identyfikację, podkreślającą 75-lecie powstania klubu. Ściągacz przy rękawach to komponent tożsamy z miejską modą i klasyczną elegancją. Tym razem zdecydowaliśmy, że jeden z nich będzie w odcieniu granatowo-złotym, a drugi w bordowo-złotym. Trykot dopełnia cytat mistrza Floriana Krygiera, który doczekał się miana kultowego w granatowo-bordowym środowisku: „nie pytaj się, co ci dała Pogoń. Powiedz, co ty zrobiłeś dla Pogoni”. Tak, portowa tożsamość ma się dobrze!

Drugi zestaw nawiązuje do wzoru meczówek z lat 80. Bezpośrednią inspiracją były koszulki z meczu europejskich pucharów z Hellas Verona z sezonu 1987/88. Dominującym kolorem propozycji jest błękit, który po sąsiedzku komponuje się ze złotem i czernią. W tychże kolorach jest wykonany klubowy herb z okolicznościowym znakiem na 75-lecie Dumy Pomorza. O ważnym dla nas roku przypomina także identyfikacja, znajdująca się z tyłu koszulki, na wysokości karku. Pogoń w dobrym stylu wspomina to, co ważne!

Trzeci zestaw sięga nowego rozdania dziejów Pogoni Szczecin. Zbliżamy się do przekazania całej „czarnej perły” do użytkowania. Mocno wierzymy, że nasza twierdza zostanie postrachem wszystkich rywali portowej ekipy. W związku z tym postanowiliśmy uhonorować ten ważny dla nas czas poprzez stworzenie trykotów, które będą nawiązywać do elewacji stadionu i białych elementów w dachu. W przypadku tej propozycji również postawiliśmy na Gryfa z wieńcem, z okolicznościową identyfikacją – tyle, że w białym kolorze. Charakterystycznym elementem tego trykotu są granatowo-bordowe zakończenia rękawów. Według nas prezentuje się to lepiej niż zacnie!

***

Na zakupy zapraszamy już dziś, na stronę http://sklep.pogonszczecin.pl

Zakupy stacjonarne będą możliwe od jutra, czyli od piątku, 1 lipca, od godziny 11:00. Zapraszamy do fanshopu, zlokalizowanego przy alei Wojska Polskiego 49. Sklep jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 19:00 i w soboty od 11:00 do 16:00. Transakcji można dokonać również w portowych punktach w CHR Galaxy oraz Galerii Gryf:

GALERIA GRYF
Szczecin
ul. Wiosenna 32
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - sobota: 9-21
Niedziela: 10-20 (tylko niedziele handlowe)

CHR GALAXY
Szczecin
Al. Wyzwolenia 18-20
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - sobota: 9-21
Niedziela: 10-20 (tylko niedziele handlowe)

 

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 15965

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...