Pogoń Szczecin ma już za sobą pierwszy sparing w 2018 roku. Przy ul. Pomarańczowej Portowcy zwyciężyli z Błękitnymi Stargard 3:0. Bramki strzelali: Adam Frączczak, Cornel Rapa oraz Spas Delev.

Pogoń Szczecin rozpoczęła rok od pewnego zwycięstwa z II-ligową drużyną z regionu. Błękitni dobrze weszli w mecz i na początku nie było widać różnicy klas. Pod koniec pierwszej połowy Adam Frączczak wykorzystał jednak bardzo dobre podanie Błanika i wyprowadził Portowców na prowadzenie. Od razu po wznowieniu bramkę dołożył też Rapa. Na boisku zrobiło się więcej miejsce i Pogoń miała sporo sytuacji do gry z kontrataku. Na listę strzelców wpisał się również Delev, jednak przy jego bramce duży udział miał obrońca, od którego odbiła się piłka.

Swoje szanse od początku dostali sprowadzeni jeszcze kilka dni temu piłkarze do Pogoni oraz młodzi, których do przygotowań zaprosił Kosta Runjaic. Od razu asystą wyróżnili się Dawid Błanik oraz Jakub Paprzycki.

Kolejne spotkanie sparingowe Pogoń rozegra już z lepszym rywalem. W sobotę do Szczecina przyjedzie Chojniczanka Chojnice, która walczy w obecnym sezonie o awans do Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin – Błękitni Stargard 3:0

1:0 Adam Frączczak 41’

2:0 Cornel Rapa 46’

3:0 Spas Delev 61’

Pogoń Szczecin I połowa: Bursztyn – Nunes, Walukiewicz, Fojut, Niepsuj – Murawski, Piotrowski, Błanik, Kowalczyk, Frączczak – Buksa.

Pogoń Szczecin II połowa: Budziłek – Matynia, Dvali, Rudol, Rapa - Hołota, Kort, Paprzycki (70’ Maćkowski), Listkowski, Delev – Benedyczak.