• Piorunująca końcówka i wygrana z Flamurtari

Pogoń Szczecin wygrała z Flamurtari Vlore w pierwszym sobotnim sparingu 2:1. Bramki dla Dumy Pomorza strzelali Kamil Drygas i Lasha Dvali. Ponad połowę spotkania z wiceliderem ligi albańskiej rozegrał testowany 19-letni L’ubomir Tupta.

Pierwsza połowa na pewno nie zachwycała. Pogoń stworzyła sobie jedną klarowną sytuację, której nie wykorzystał Frączczak, trafiając z dwóch metrów prosto w  bramkarza. Później był jeszcze groźny strzał Deleva, ale poradził sobie z nim również golkiper rywali. Albański zespół próbował natomiast często grać prostopadłą piłkę do swoich ofensywnych zawodników. Dobrze spisywali się jednak Fojut z Załuską, którzy spokojnie wyjaśniali sytuacje.

W drugiej połowie więcej z gry miało Flamurtari. W jednej sytuacji Załuskę przed utratą bramki uratowała poprzeczka. Portowcy nastawieni przez większość czasu byli na grę z kontrataku, ale  próbowali również wysokiego pressingu.  Po jednym z takich ataku udało przejąć się piłkę blisko bramki przeciwników, ale podanie Tupty do Korta było za mocne i cała akcja spaliła na panewce. W 83’ minucie jeden z piłkarzy Flamurtari wpadł w pole karne i upadł po faulu Dvalego. Arbiter bez cienia wątpliwości podyktował jedenastkę, w której był bez szans Załuska. Szybko jednak odpowiedzieli Portowcy. Stały fragment gry wykonany przez Nunesa i pojedynek z obrońcami wygrał Drygas, który na raty, ale ostatecznie pokonał bramkarza. Kilka minut później ponownie Nunes wrzucał piłkę, ale tym razem z narożnika boiska. Przeleciała ona na dalszy słupek, gdzie z bliska w bramce umieścił ją Dvali. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin - Flamurtari Vlore 2:1