Statystyki, czy nawet sama optyczna przewaga, w piłce często nie mają znaczenia, a liczą się na końcu tylko bramki. I tak właśnie było w sobotę w Gdańsku, gdzie Pogoń przegrała z Lechią 1:2. Jedyną bramkę dla Pogoni strzelił Kamil Drygas.

Świetnie w mecz mogli wejść Portowcy, którzy już w drugiej minucie powinni objąć w Gdańsku prowadzenie. Majewski jednak strzelił zbyt lekko i poradził sobie bez problemu Kuciak. Co nie wykorzystała Pogoń, zrobili gospodarze. Do rzutu wolnego na 20. metrze od bramki Załuski podszedł Mladenović i bardzo ładnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę podopieczni Kosty Runjaica starali się długo utrzymać przy piłce, ale często brakowało tego kluczowego zagrania. Przez moment Pogoń mogła liczyć na szansę z rzutu karnego, jednak po weryfikacji VAR Szymon Marciniak zmienił swoją pierwotną decyzję.

Co ma wisieć, nie utonie i już po 10 minutach drugiej połowy Szymon Marciniak ponownie podyktował rzut karny dla Pogoni. Teraz już w pełni zasłużony i oko w oko z Kuciakiem mógł się zmierzyć Drygas. Kapitan Pogoni ten pojedynek wygrał i spotkanie rozpoczęło nam się praktycznie od nowa. Szczecinianie chcieli iść za ciosem i długo utrzymywali się przy piłce, starając się przy okazji stwarzać kolejne sytuacje bramkowe. Wydawało się, że bramka dla Pogoni jest tylko kwestią czasu, jednak stało się zupełnie odwrotnie. W 75. minucie znać o sobie dał najlepszy strzelec Lechii, czyli Flavio Paixao. Portugalczyk dobrze wywalczył pozycję po rzucie wolnym i strzałem głową pokonał Załuskę. Pogoń szukała choćby punktu do ostatnich sekund, jednak nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Najbliżej wyrównania po rzucie rożnym był Żyro, jednak piłka po jego strzałe głową poleciała prosto w środek bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Lechii, a Portowcy do domu będą wracać bez wątpienia w posępnym nastroju.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1

1:0 Filip Mladenović 8'
1:1 Kamil Drygas 55'
2:1 Flavio Paixao 75'

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila (85' Nunes), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik, Kubicki, Lipski (56' Makowski, Paixao, Żukowski (46'
Michalak) - Sobiech
Pogoń Szczecin: Załuska - Stec, Walukiewicz, Malec, Matynia - Delev (74' Kowalczyk), Drygas, Podstawski (85' Kożulj, Majewski (80' Żyro), Guarrotxena - Buksa.