Pogoń Szczecin poniosła pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. Lepsza okazała się Lechia, która pokonała Portowców 2:1. W przebiegu całego spotkania to jednak Pogoń była lepsza i stworzyła sobie więcej sytuacji, ale zespół z Gdańska był skuteczniejszy.

Pierwszy celny strzał na bramkę Alomerovicia oddał Spas Delev w 6 minucie meczu. Bułgar wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał, jednak prosto w bramkarza rywali. Pogoń w tej fazie meczu miała przewagę, częściej znajdowała się przy piłce i na połowie Lechii. Jeszcze lepszą okazję Pogoń miała w 25. minucie meczu. Kozulj zabrał się z piłką prawą stroną i dośrodkował na głowę Benyaminy. Napastnik jednak trafił prosto w bramkarza rywali. Swoją szansę na gola kilka minut później zamienić powinien Spas Delev. Bułgar otrzymał świetne prostopadłe podanie od Drygasa, ale jego strzał odbił Alomerović. Po kilku sekundach Pogoń jednak już prowadziła. Rzut rożny wykonywał Ricardo Nunes, a dośrodkowanie na gola strzałem głową zamienił Soufian Benyamina. Nie długo zawodnicy Runjaica cieszyli się z prowadzenia. Na mocne uderzenie z rzutu wolnego postawił Mladenović i nie dał szans Budziłkowi. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Drugą część meczu drużyny zaczęły bez zmian w polu. Pogoń pierwszą, bardzo groźną sytuację wypracowała po 10 minutach gry. Delev dośrodkował piłkę na długi słupek, a tam akcję zamykał Benyamina. Niestety napastnik nie trafił do bramki. Chwilę później Kozulj zdecydował się na mocny strzał z 25. metrów, a piłka odbiła się od spojenia słupa z poprzeczką. Gola jednak zdobyła Lechia. Gdańszczanie przeprowadzili akcję lewą stroną, a dośrodkowanie w pole karne wykończył Jarosław Kubicki. Gra Pogoni w kolejnych minutach utraciła odpowiednie tempo. Pięć minut przed końcem bliżej kolejnego gola była Lechia, ale Bursztyn świetnie zachował się w trudnej sytuacji i stopą odbił strzał rywala. Kolejne minuty nie przyniosły groźnych sytuacji i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
1:0 Benyamina 35'
1:1 Mladenović 43'
1:2 Kubicki 64'

Pogoń Szczecin: Budziłek (46' Bursztyn) - Nunes (65' Matynia), Dvali (65' Malec), Rudol (65' Walukiewicz, 88' Sadowski), Niepsuj (65' Rapa) - Frączczak (65' Błanik), Kozulj (65' Hołota), Drygas (65' Wawrzynowicz), Majewski (65' Listkowski), Delev (65' Kowalczyk) - Benyamina (65' Benedyczak)

Lechia Gdańsk (skład wyjściowy): Alomerović - Stolarski, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Borysiuk, Sopoćko, Kubicki - Macierzyński, Paixao, Haraslin

Żródło: własne/fot. Pogoń Szczecin SA