Pogoń Szczecin zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2. Gole dla Portowców strzelali Drygas i Frączczak.

Juz w 3. minucie na prowadzenie wyszli Portowcy. Hubert Matynia dośrodkował z rzutu rożnego, a najlepiej w polu karnym Jagiellonii odnalazł się Kamil Drygas, który skierował futbolówkę do bramki. Sytuacja Portowców skomplikowała się zaledwie kwadrans po strzeleniu gola. W tym czasie Matynia został ukarany dwoma żółtymi kartonikami, a w konsekwencji czerwonym. Trener Kosta Runjaic zdecydował się na szybką roszadę. Murawę musiał opuścić Hostikka, a jego miejsce zajął Nunes, który zajął miejsce na lewej defensywie. W kolejnych minutach, to piłkarze z Białegostoku kreowali akcje ofensywne i starali się jak najszybciej odrobić straty, ale dobrze tego dnia była dysponowana defensywa Dumy Pomorza. Dość niespodziewanie Pogoń podwyższyła prowadzenie. W 34. minucie bramkarz Jagiellonii sfaulował w polu karnym Adana Frączczaka. Kapitan Portowców wziął odpowiedzialność na swoje barki i podszedł do wykonania rzutu karnego. Wielki spokój, precyzja i na dwubramkowym prowadzeniu podopieczni trenera Runjaica.

Od początku drugiej połowy do zmasowanych ataków ruszyła Jagiellonia. Piłkarze w żółto-czerwonych strojach próbowali przełamać defensywę Portowców, ale dobrze dysponowany tego dnia duet środkowych obrońców Zech-Kostas co chwila oddał zagrożenie od własnej bramki. Wydaje się, że trener Runjaic zalecił swojemu zespołowi skupienie się na zadaniach defensywnych i próby inicjowania kontrataków. Grający w osłabieniu piłkarze Pogoni realizowali plan szkoleniowca iimponowali zaciętością oraz wolą walki. W 83.minucue napór Jagiellonii przyniósł bramkę kontaktową, autorem gola Priklyl. W doliczonym czasie gry sędzia Marciniak podyktował rzut karny dla drużyny z Białegostoku, którego goście skrzętnie wykorzystali.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
1:0 - Kamil Drygas 3'
2:0 - Adam Frączczak 35' (k.)
2:1 - Priklyl 83'
2:2 - Pulijc 90+2 (k.)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica 22. David Stec 13. Konstantinos Triantafyllopoulos 23. Benedikt Zech 15. Hubert Matynia 16. Santeri Hostikka (Nunes 23') 8. Damian Dąbrowski 14. Kamil Drygas (Podstawskii 74') 54. Maciej Żurawski (Bartkowski 46') 27. Sebastian Kowalczyk 9. Adam Frączczak [C]

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz 2. Andrej Kadlec (Wdowik 53') 17. Ivan Runje  25. Bogdan Tiru (Szymanowicz 21') 7. Jakub Wójcicki 14. Tomas Prikryl 6 .Taras Romanchuk [C] 1. Jesus Imaz 31. Bartosz Bida2 6. Martin Pospisil 21. Jakov Puljic

Autor: Marcel Kozłowski